Zuckerberg Facebook İçin Yeni Baştan Dedi

0
83
views

Bir dönemler çok popüler bir yapıya sahip olmasına rağmen günümüzde popülaritesini kaybeden Facebook uygulaması için Zuckerberg, yeni bir başlangıç yapacaklarını belirtti.

İlk olarak kullanılmaya başlandığı dönemlerde çok popüler bir uygulama haline gelen sonrasında ise akıllı telefonların en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Facebook, günümüzde giderek popülerliğini yitiriyor. Bilhassa geçtiğimiz yıllarda Facebook gizlilik ihlalleri konusunda yapmış olduğu hatalar nedeniyle büyük tepkiler alırken, Mark Zuckerberg birçok noktada kullanıcılarından özür dilemek zorunda kaldı. Bu süreç sonrasında Mark Zuckerberg strateji değişikliğine giderek, her şeyin yeniden inşa edilmesi gerektiğini ve bu noktada çalışmalar yapmaya başladıklarını belirtti.

Mark Zuckerberg Facebook açısından daha önce görülmemiş birçok farklı yenilik yapmayı planladıklarını ifade ederken, yapılan rutin yenilik ve güncellemelerden çok daha farklı bir şekilde insanların Facebook ya da WhatsApp’da daha önce hiç karşılaşmadıkları yenilikleri gerçekleştirmek istediklerini de açıklamasına ekledi.

Özellikle son yıllarda yaşanan skandallar ve gizlilik ihlalleri ile birlikte Facebook çok kötü zamanlar yaşarken, yapılan bu yenilikler ile eski günlere dönmenin amaçlandığı belirtiliyor. Mark Zuckerberg ve şirket, bu atılım sayesinde yıpranan ve mutsuz olan çalışanları için de moral arttırma hedefini göz önünde tutuyor. Özellikle geçtiğimiz haftalarda bir Facebook çalışanı tarafından yapılan açıklamada; çalışanların mutlu gibi davrandıkları ama aslında kimsenin mutlu olmadığı belirtilmişti.

Facebook Ne Gibi Yenilikler Yapacak?

Mark Zuckerberg son 18 aylık süreç içerisinde özellikle güvenlik alanında çok büyük bir efor sarf ettiklerini ve bu noktada yenilik yapmak için fırsatları bulunmadığını belirtti. 34 yaşındaki genç zengin, artık yeni değişiklikler inşa etmek için odaklanacaklarını belirtirken, aynı zamanda da temel hedefleri arasında mesajlaşma, topluluklar, alışveriş ve Facebook Watch gibi noktaların olacağını ifade etti.

2019 yılı itibariyle Mark Zuckerberg’in belirttiği şekilde Facebook 4 noktaya öncelik verecek. İlk olarak internette Facebook açısından sosyal sorunlarla başa çıkmak için çalışmalar yapılacak. İnsanların yaşamlarına deneyimler katmak ve gelecek gelişimlere zemin hazırlamak için çalışmalar yapılacak.

Son iki aşamada ise büyümek ve işlerini yürütmek için Facebook hizmetlerini kullanan kişilerin işletmelerini desteklemek ve Facebook’un yaptığı ya da sunduğu hizmetler sırasında şeffaf bir şekilde bilgilendirmeler yapılması yer alacak.

Önceki İçerikTürk Yapımı Mobil Oyunlar Dünya Genelinde Beğeniliyor
Sonraki İçerikSamsung’dan Katlanabilir Oyun Telefonu
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi bölümünü okuyorum.Daha önce bir çok sitede makale yazarlığı yapma tecrübem bulunuyor. Teknoloji hakkında ağırlıklı olmak üzere bir çok hazırladığım makale bulunmakta. Her alanda yazılar yazabilme hedefimden dolayı öğrenime oldukça açık biriyim.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here