Xiaomi’den 90 Dolarlık Avantajlı Telefon | Teknobeyin

Xiaomi’den 90 Dolarlık Avantajlı Telefon

En üst modelleri en uygun fiyatlarla piyasaya sunan Xiaomi, yine 90 dolarlık fiyatıyla birçok özelliği bir araya getiren avantajlı bir telefon sunuyor.

Android telefon kullanıcıları için bütçe dostu markalardan biri olan Xiaomi sayesinde her zaman en üst düzey konfigürasyonlar uygun fiyatlara satışa sunulurken, yine 90 dolarlık bütçe dostu Android Go telefonu satışa sunuldu. Redmi Go olarak adlandırılan cihaz, 90 dolar bir fiyata sahip olmasına rağmen çok yüksek özellikleri içinde barındırıyor.

Xiaomi şirketi tarafından üretilen ilk Android Go telefonu olma özelliğini taşıyan Redmi Go modeli, piyasada yer alan birçok Android Go yüklü akıllı telefon gibi 100 dolar fiyatının altında satışa sunuluyor. Cihaz Android 8.1 Oreo Go adı verilen konsolide bir işletim sistemi sayesinde kullanılacak.

Android telefonlarda özellikle bütçe dostu uygun fiyatlı cihazlar arayan kişiler genellikle markaların Android Go yüklü telefonlarını tercih ediyor. Sınırlı internet bağlantısına sahip olan kişiler tarafından kullanılmak için özel olarak tasarlanmış bu modeller arasında Gmail Go ve YouTube Go gibi Google uygulamalarının önceden yüklenmiş sürümlerini barındıran cihazlar görebiliyorsunuz. Xiaomi markası sayesinde de yeni bir model olan bu cihaz ile siz de aynı özelliklere sahip olarak avantajlı bir telefon kullanımı sağlayabiliyorsunuz.

Redmi Go Hangi Özellikleri Barındıracak?

Redmi Go telefonlarda en çok merak edilen konulardan biri olarak ekran boyutu 720p ve 5 inç boyut ile belirlenecek. Cihazın kamera özellikleri ise 8 MP arka kamera ve 5 MP selfie kamerası şeklinde sunuluyor.

Çok yüksek bir konfigürasyona sahip olmasa da kaliteli bir kullanım sunan bu cihaz, 3000 mAh pil gücü ile rahatlıkla kullanılabilecek bir yapı sunuyor. Cihazın işlemcisi için Snapdragon 425 tercih edilirken, 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı ile cihaz kullanılabilecek. Ayrıca micro SD yuvasına sahip olmasıyla birlikte kapasite artırma imkanı da sunuluyor.

Piyasada örnekleri bulunan birçok Android Go telefonlara göre çok ekstra özellikler göstermeyen bu telefonda ekran ve yüz tanıma sistemi, ekran kilidi açma özelliği gibi ayrıntılar yer almıyor. Amerikan pazarında sunulup sunulmayacağı belli olmayan bu cihaz, Avrupa’da 80 Euro civarı bir fiyatla satışa sunulacak gibi görünüyor.

Yorum yapın