Xiaomi Telefonlarının Bootloader Kilidini Açmadan ROM Yüklemek

0
192
views

XiaoMiTool, Xiaomi cihazlarına başka bir rom yüklemek için Windows işletim sistemi üzerinde geliştirilmiş bir programdır.XiaoMiTool ile kolayca rom kurabilirsiniz.

XiaoMiTool ile;

Stock Rom’ları kurabilirsiniz (Global kararlı/developer veya China kararlı/developer).
Xiaomi.eu sitesindeki romları kurabilirsiniz
TWRP üzerinden yüklenebilecek diğer romları yükleyebilirsiniz.Örneğin Lineageos vb.
Recovery kurulumu yapabilirsiniz.(TWRP vb.)
Bootloader kilidi açılabilir ve kapatabilirsiniz.

XiaoMiTool,Xiaomi tarafından geliştirilmedi bir geliştirici tarafından yazıldı.

XiaoMiTool kullanmadan önce yapılması gerekenler;

  • Telefonunuzun tam yedeğini alın çünkü tüm verileriniz silinecek bu nedenle fotoğraflarınızı vb. verilerinizi bilgisayarınıza yedekleyin.
  • USB hata ayıklama modunu etkinleştirin. Telefon ayarlarına gidin> Telefon Hakkında> Miui Sürümünü bulun ve üzerinde yedi kez dokunun.
  • Bundan sonra, cihazınızın ekranında “Geliştirici seçeneğini etkinleştirdiniz” mesajını alacaksınız. Ana Ayarlar’a geri dönün. Ek Ayarları açın ve oradan etkinleştirmek için Geliştirici seçeneklerine dokunun. USB Hata Ayıklama seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın ve buna izin verin.
  • Başlamak için, Windows PC’nizde Xiaomi Aracı’nı indirmeli,masaüstünüzde zip dosyasından çıkartmalı ve yüklemelisiniz.Buradan indirebilirsiniz.

XiaoMiTool Kullanarak Rom Yükleme
1. Telefonunuzu USB ile PC’nize bağlayın ve masaüstünüzdeki Xiaomi Aracı uygulamasını çalıştırın.
2. Şimdi program bilgisayara bağlı cihazları arayacaktır.
3. Telefonunuzu bağlandığınızda, telefonunuzun adını ve seri numarasını ekranda göreceksiniz.Oradan cihazınıza dokunun ve ardından seç düğmesine basın.


4. Artık program telefonunuzun durumunu kontrol eder ve cihazınıza uygun olan romları bulmaya başlar.

  • Bu aşamada yapılan işlemler devam ederken aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşabilirsiniz. Bu ekran gelirse telefonunuzun ekranından da gerekli seçimi yaparak devam ediniz;

5. Şimdi bir sonraki ekranda, telefonunuza yükleyebileceğiniz bir ROM listesini göreceksiniz.Eğer cihazınızın bootloader kilidi açık değilse ”Bootloader unlock required” yazan yerde ”No” olan romları örneğin beta ve stabil romları cihazınıza yükleyebilirsiniz.Eğer cihazınızın bootloader kilidi açıksa istediğiniz romu ve recovery’i yükleyebilirsiniz.

6. Şimdi ROM seçimini onaylamanızı isteyecektir.

7. Şimdi yükleme işlemi başlayacak ve bu zaman alacaktır. Uygulama ekranında tüm süreci göreceksiniz. Bu işlem arasında telefonunuz hızlı modda (fastboot) önyükleme yapar, bu nedenle telefonunuzu PC’den çıkarmayın .

8. İşlem tamamlandığında, Uygulama ekranında bir işlem başarıyla biiti mesajı göreceksiniz. Ve şimdi telefonunuz yeniden başlatılacak ve ilk açılış yaklaşık 5 ila 10 dakika civarında olabilir.

Önceki İçerikApple (ID) Hesabı Silme
Sonraki İçerikXiaomi Telefonlarda Bootloader Kilidini Açma
Boğaziçi Üniversitesi son sınıf öğrencisiyim. 2 senedir üniversitenin Edebiyat Kulübünde çeşitli makaleler ve başka çeşitli içerikler yazıyorum.Okulum gereği akademik makale yazımı hakkında bilgi sahibiyim.Günümün çoğunu yazarak geçiriyorum. Çeşitli sitelerde iki yıldır içerik yazarlığı yapmaktayım.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here