Xiaomi Telefonlarda Bootloader Kilidini Açma

0
128
views

Xiaomi telefonlarda bootloader kilidini nasıl açacağımıza dair ayrıntılı bir kılavuz hazırladık.Lütfen her satırı dikkatli bir şekilde okuyun.

  • Bu kılavuz,Windows üzerinde gerçekleştirilmiştir.
  • Bu işlem sonucunda,telefonunuzda veriler silineceğinden dolayı telefonunuzdaki verileri bilgisayarınıza yedekleyin.
  • Bu işlem sonucunda bazı firmalarda garanti geçersiz olabilir.

1. Adım – http://en.miui.com/unlock adresine gidin ve ”Unlock Now” yazan yere tıklayın.Ardından,telefonunuzdaki Mi hesabınızla sitede giriş yapın.

2.Adım – Hesabınıza giriş yaptıktan sonra isminizi,telefon numaranızı ve telefonunuzun boolader kilidini açmak istediğinizi ingilizce olarak yazın.

  3.Adım – Bu adımda çıkan sayfada ”Download Mi Unlock” butonuna tıklayın ve Mi Unlock programını bilgisayarınıza yükleyin.

4.Adım – Ayarlar’a giderek MIUI sürümüne birkaç kez dokunarak cihazınızda “Geliştirici seçenekleri”ni etkinleştirin.

5.Adım – Ayarlar menüsünden, Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri üzerine dokunun.Ardından USB Hata ayıklama ve OEM Kilidi Açma seçeneklerini aktifleştirin.Sonra “Mi Kilit Açma Durumu” na gidin ve “Hesap ve cihaz ekle” ye dokunun.

6.Adım – Cihazınızı önce kapalı konuma getirip ardından Ses azaltma ve Güç düğmesine aynı anda basılı tutarak, Xiaomi cihazınızı Fastboot moduna geçirin.Telefonunuzun Fastboot moduna geçtiğini görene kadar basılı tutun.

7.Adım – Xiaomi telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. 

8.Adım – Yüklediğiniz ”Mi Unlock” programını açınız.Ardından telefonunuzdaki Mi hesabınızla oturum açın.

9.Adım – Büyük ihtimalle 72 ila 720 saat arasında bir bekleme süresiyle karşılaşacaksınız.Zaman geçtikten sonra, telefonunuzun kilidini açabilir ve TWRP’yi yükleyip farklı romlar yükleyebilirsiniz.

Önceki İçerikXiaomi Telefonlarının Bootloader Kilidini Açmadan ROM Yüklemek
Sonraki İçerikApple’dan Türkiye İçin İndirim
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi bölümünü okuyorum.Daha önce bir çok sitede makale yazarlığı yapma tecrübem bulunuyor. Teknoloji hakkında ağırlıklı olmak üzere bir çok hazırladığım makale bulunmakta. Her alanda yazılar yazabilme hedefimden dolayı öğrenime oldukça açık biriyim.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here