Vac Hesabınızı Doğrulayamadı Hatası - Çözümü - Nedenleri | Teknobeyin

Vac Hesabınızı Doğrulayamadı Hatası – Çözümü – Nedenleri

Dün gece çok önemli bir karşılaşmanın en olmadık yerinde karşıma çıkan bir hatanın sebeplerini araştırdım. Doğrusunu söylemek gerekirse cs-go hayatımın önemli bir noktasında yer alıyor. Hem zaman geçirmek için hem de arkadaşlarla gırgır şamata yapmak için düzenli olarak cs-go oynuyorum. Dün gece de çok samimi olduğum bir arkadaşımla girmiş olduğumuz iddia sonucunda bir takım kurarak oyuna giriş yaptık. İddia kim daha fazla adam vuracak olduğu için oldukça heyecanlıydık.

Oyuna Başladık ve Olanlar

Maçın ikinci yarısının, ortasında bu hata ile karşılaştım. “Vac bağlantısı kurulamadı!” beynimden vurulmuşa döndüm. Tabi ki işin ucunda iddia olduğu için arkadaşım da bu şekilde bir hata geldiğine inanmadı. Ekran görüntüsü alıp sorunun çözümünü araştırmaya başladım.

Vac Nedir – Ne İşe Yarar

Aslına bakarsanız valve oyunlarında (özellikle cs – go içinde) hile yapan bir çoğunluk vardı. Oyuncuların etkili bir şekilde oyundan zevk alarak oynayabilmeleri için bunların ortadan kaldırılması şarttı. Tabi ki bu sisteme internetin izin vermesi, bağlantı problemi yaşanmaması gibi durumların da bağlantı konusunda son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Vac bağlantısı her zaman için kusursuz çalışmıyor ne yazık ki, bu durumun önemli bir örneğini de ben dün yaşadım. Hemen internette araştırmaya başlayınca birden fazla cevap ve çözüm ile karşılaştım. Ben yine de hepsini aşağıya yazdım. Benim yalnızca bir tanesi işime yaradı.

Vac Sorununun Çözümü Nedir

İlk yaptığımı değilde, çözüm bulduğum başlığı sizinle paylaşarak yazıma devam edeyim. Steam hesabından çıkış yapın. Sonrasında steam hesabınızı tekrar başlatın. Çevrimdışına tıklayın ve yeniden başlatın. Kütüphane üzerinden yeniden oyunu başlatın.

Ben yukarıda bahsettiğim yöntemi uyguladıktan sonra bu problemden kurtuldum. Yalnız internette baktığım zaman bu sorundan kurtulmayı başaramayan insanlar olduğunu da gördüm. Bu sebeple steami tekrardan silip yüklemek bir seçenek olabilir. Çok uğraşmak gerektiği için bir sonraki güncelleme de bu sorunun düzeleceğini söyleyenlerde internette yorumlarda çok sık karşıma çıktı. Oysa ki bu sorunun düzelmesi için bir sonraki güncellemeyi beklemek çok saçma olacaktır.

Antivirüs ve Güvenlik Duvarı Ayrıntısı

Bu sorun başıma gelmeden kısa bir süre önce CCleaner yüklemiştim. İnterneti bütünüyle temizleyen bu başarılı uygulamanın steamin kafasını karıştırdığını düşünüyorum. Sizin de bu şekilde bir antivirüs yada güvenli duvarı uygulaması kullanıyorsanız buna dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Yorumlarınızı merak etmekteyim. İyi oyunlar…

 

 

Yorum yapın