Türk Yapımı Mobil Oyunlar Dünya Genelinde Beğeniliyor

0
104
views

Türk yapımcılar tarafından hazırlanan bulmaca oyunları tüm dünyada başarılı bir şekilde tercih edilmeye devam ediliyor.

Çok yalın görsellere sahip olarak iyi fikirlerle tasarlanmış olan minimal bulmaca oyunları, özellikle Apple Store üzerinde dünyanın birçok farklı ülkesinde liste başı olmayı başardı. Oyunlar arasında yer alan uygulamalar birçok dünya ülkesinde sıklıkla indirilen ve keyifle oynanan oyunlar arasında yer alarak, her yaştan kullanıcı için en avantajlı uygulamaları oluşturuyor.

Yunus Ayyıldız tarafından Gamebra.in firması altında gerçekleştirilen çalışmalar ile geliştirilen Hocus ve Puzzlement oyunları birer minimal bulmaca türü olarak dünya genelinde ön plana çıkan oyunlar arasında yer alıyor. Ayyıldız; bu oyunların çocukluğundan bu yana kendi eğlencesi için de tercih ettiği küçük bulmacalara benzediğini ve bu sayede minimal tasarımlar ile uygulamalar geliştirildiğini belirtiyor.

Yıllar önce beraber yola çıkmaları ile başlayan bir macerayla 2018 yılında hayallerini gerçeğe dönüştüren Ercan Akkaya ve Günay Sert bir oyuncu olarak geliştirdikleri uygulamaların başkaları tarafından da beğenileceğini düşünmeleri ile kart oyunlarına kadar birçok farklı oyun türü sunuyor. Özellikle Four Plus mobil oyunu sayesinde farklı bir deneyim yaşayan oyuncular, çok basit ama rahatlatıcı bir oyun ile bağımlılık yaşama çizgisine ulaşıyor. Oyunda günlük, haftalık ve aylık lider tablolarıyla rekabet daima sürdürülüyor.

Apple Store’da En Çok Tercih Edilen Türk Oyunlar

Apple Store’da en çok tercih edilen Türk yapımı oyunlar arasında LVL gibi eşsiz bulmaca oyunları da yer alıyor. Tek bir dokunuş sayesinde 2. boyutu 3. boyuta dönüştüren minimalist bulmaca oyunu olarak, 150’den fazla bulmaca ile heyecanı daha da arttıran bir oyun sağlıyor. Ertan Ünver tarafından tasarlanan bu yazılım en çok indirilen uygulamalar arasında bulunuyor.

Tarık Cantürk tarafından geliştirilen Motif oyunu ise geleneksel motiflerle bambaşka bir görsellik sunan minimalist bulmaca oyunları arasında bulunuyor. Size verilen parçalarla istenen motifi oluşturmanız tarzında ilerleyen oyunda, 200’den fazla motif seviyesi yer alıyor.

Son olarak Candaş Alyıldız tarafından geliştirilmiş olan Dotcraft oyunu da apayrı bir görsellikle minimal bir bulmaca kombinasyon oyunu sağlıyor. Belirli bir süre ve belirli bir hareket sayısıyla sizden istenen noktaları kaydırarak şekilleri oluşturmanız talep ediliyor.

Önceki İçerikXiaomi’den 90 Dolarlık Avantajlı Telefon
Sonraki İçerikZuckerberg Facebook İçin Yeni Baştan Dedi
12 yaşında okul dergisinde yazmam ile başlayan yazarlık ve editörlük yolculuğum üniversite yıllarında profesyonel halini almış bulunuyor. 2012 Ocak ayından bu yana yazarlık yapmaktayım. İki blog bir kitap ve ikisi basılı olmak üzere iki dergide yazarlık yaptım.Özellikle alanım olan teknoloji ve bilim üzerine yazmaktan keyif alsam da konularımın dışında da toplam 100'e yakın içerik ürettim. Ayrıca ekip yöneticisi ve birim editörü olarak çalışmalar yaptım.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here