Telefon Oyunlarının Geleceği Nereye Gidiyor | Teknobeyin

Telefon Oyunlarının Geleceği Nereye Gidiyor

Cep telefonları ilk çıktığı anda sadece iletişim amaçlı kullanılıyordu. İletişim gelişmesi sms gönderiminin ortaya çıkması ile mümkün oldu. Sonraki aşamalarda görüntü aktarımına da olanak sağlanmış olsa da bu çok fazla (en azından ülkemiz için) mümkün olmadı. Sonraki dönemler içerisinde basit yılan oyunu benzeri oyunlarla başlayan telefon serüveni hızlı bir şekilde gelişmeye devam etti. Günümüzde ise pek çok oyunun mobil versiyonu masaüstü bilgisayarları bile kıskandıracak düzeyde oynanmaya devam ediyor.

Mobil Oyun Farklı Oyun Demektir

Bu anlayışı bir kenara bırakarak farklı oyunlar ortaya çıkmaya devam etti. Şu zamana kadar çoğunlukla cep telefonları tarafından oynanabilen basit araba yarışları, zeka oyunları ve minik strateji oyunlarını saymazsak pek bir gelişme olmadı. Pubg benzeri oyunlarının mobile entegre olmasıyla birlikte artık internet ihtiyacını tamamen telefon konsepti çevresinde kurgulayabilir hale geldik. Peki ama ya eski zaman geçirtecek oyunlara ne oldu?

Kelime Oyunları Bu Denklemin Neresinde

Son zamanlarda giderek daha popüler bir kitle tarafından oynanabilen kelime gezmece cevapları ile de dikkatleri üzerine çeken bir oyun olurken giderek daha fazla kişi tarafından oynanmaya ve daha fazla kişi tarafından indirilmeye devam etti. Basit harf diziliminin ötesinde kelimeler bulmamıza olanak sağlayan bu oyun kendine has bir furyayı da beraberinde getirdi. Gezgin kelimeler!

Temelde a word, words of wonders, kelime gezmece, kelime pastası, kelime tutkalı gibi pek çok farklı oyun versiyonları çıktığı zaman hem zaman geçirtecek hem de eğlendirecek yeni bir oyun türü ortaya çıktı. Üstelik yapı itibariyle bu oyunlar çok fazla bilgisayara uygun olmayacaktı.

Kelime Oyunu Hileleri

Üstelik hileyede ihtiyaç duyulmuyordu zira bu oyunların oynanmasını sağlayan temel etmenin oyunun kendisi olması gerekiyordu. Yani hile ile bölüm geçmek yerine oyunu hiç oynamamak daha mantıklı bir seçenek olacaktı. Böyle bir durum ortaya çıktığında ise buna benzer hareketlerin ön plana çıktığı diğer konu başlıkları ortaya çıktı. Kelime oyunlarını daha da popüler hale getiren bir diğer seçenek…

İnternet üzerinde pek çok web sitesi ortaya çıktı. Bu web sitelerin büyük bir oranda doğrudan içerikleri yada oyun cevaplarını yazdığı ve yayınladığı kaynaklar ile takip edilmesi de gecikmedi. Şimdi büyük bir rahatlıkla ev ortamında bu oyunları oynamaya devam edebiliyoruz. Sormak istediğiniz yada merak ettiğiniz bir konu olursa lütfen yazmaktan çekinmeyin…

Yorum yapın