Samsung’dan Katlanabilir Oyun Telefonu

0
96
views

Geçtiğimiz günlerde Samsung tarafından patent başvurusu yapılan hem katlanabilen hem de oyun oynamak için tasarlanmış yeni bir akıllı telefon sistemi akıllı cihazlarda heyecanı daha da artırıyor.

Telefonlarda oyun oynama ile ilgili geçmiş zamanlarda ortaya çıkan birçok farklı ürün modeli sayesinde oyun telefonları geliştirilmişti. Günümüzde ise çok daha farklı sistemler kullanmaya devam ediliyor. Örneğin, telefonların oyun kolları ile birlikte kullanılması, telefonlara farklı cihazlar bağlanmasıyla oyunların daha pratik şekilde oynanması gibi birçok farklı sistem görünüyor.

Eski dönemlerde Nokia, mobil oyunlar oynamak için tasarlanmış N-Gage gibi telefonlar sayesinde bu akımı başlatırken, bu cihazların 2000’li yılların başına kadar uzandığı biliniyor. Çok uzun bir zamandan sonra tekrar akıllı telefonlar sayesinde de oyun telefonu olarak tasarlanmış olan Razer Phone ve Asus ROG Phone gibi cihazlar yeni nesil cihazlar olarak biliniyor. Hatta daha sonraki dönemlerde de dünyanın telefon devlerinden biri olarak bilinen Xiaomi markası, Black Shark modeli ile oyun telefonları dünyasına katılmıştı.

Samsung Katlanabilir Oyun Telefonu Nasıl Olacak?

Samsung markası tarafından gerçekleştirilen patent başvurusu ile birlikte Apple, Huawei ve Samsung gibi akıllı telefon üreticilerinin planladığı oyuncu telefonları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Güney Koreli dev telefon üreticilerinden biri olan Samsung, çok kısa süre öncesinde hem katlanabilen hem de oyun oynayabilen bir akıllı telefon için patent başvurularını gerçekleştirdi.

Bu tasarımda telefonun sol alt kısmında yön tuşları ve sağ alt kısmında oyun tuşları ile birlikte oyun telefonu tasarladığı çok daha rahat bir şekilde görülebiliyor. Patent sırasında belirtilmiş olan bu cihazda telefon kapansa dahi oyun oynanmaya devam edilecekmiş gibi bir tasarım ortaya çıkıyor. İnternette bulabileceğiniz eskiz görüntüleri ve renklendirilmiş görüntüler sayesinde çok daha rahat bir şekilde bu tasarımı inceleyebilirsiniz.

Bugüne kadar piyasada görülen hiçbir telefonla benzerlik taşımayan cihaz şimdiden çok yüksek bir merak uyandırıyor. Tahmini olarak PlayStation Vita gibi taşınabilir bir konsol yapısı sunacağı düşünülüyor. Böyle bir cihazın piyasaya sürülmesi sayesinde Samsung firmasının Nintendo ve Sony gibi dünya oyun devleriyle rekabet içine girmeyi planladığı düşünülebilir.

Önceki İçerikZuckerberg Facebook İçin Yeni Baştan Dedi
Sonraki İçerikiPhone 11 Telefonlarda Devrim Başlatıyor
Lisans ve yüksek lisansımı Uluslararası İlişkiler ana bilim dalında yaptım, okumak ve yazmak benim için bir yaşam şekli.Özellikle teknoloji, tarih, tiyatro, yabancı dizi üzerine içerik ya da makale yazmayı seviyorum ve bu konular dahil pek çok konuda düşünce üretebileceğimi düşünüyorum.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here