Samsung Akıllı Telefonlarda 1 TB Depolama Devri

0
98
views

Samsung büyük bir yenilik ile akıllı telefonlar için 1 TB depolama alanı sağlayan dahili Evrensel Flash Depolama çiplerini sundu.

Daha önceki yıllarda piyasaya sürülen akıllı telefonlarda 500 GB gibi depolama alanları sağlayan Samsung bu defa kapasiteyi 1 TB gibi bir boyuta yükseltmeyi hedefliyor. Bu sayede akıllı telefonların bir bilgisayar gibi yüksek kapasite ile daha kullanışlı ve avantajlı olması bekleniyor. Yakın dönemde piyasaya çıkacak olan Samsung Galaxy S10 akıllı telefonların bu teknolojiye sahip olarak sunulması bekleniyor.

Bu gelişme hakkında Samsung yeni nesil cihazlarda kullanılacak 1 TB depolama çipi için resmi tanıtım gerçekleştirdi. Özellikle Samsung Galaxy Note 9 cihazlarda kullanılan 512 GB depolama çipi ile bu adıma doğru gelinirken, 1 TB kapasiteli çipler için de heyecanlı bekleyiş sürüyor. Samsung tarafından yapılan tanıtımda 1 TB çiplerin de yine 512 GB çip ile aynı boyuta sahip olacağı belirtildi.

Akıllı Telefonlarda Dizüstü Bilgisayar Yapısı

Samsung tarafından tanıtılmış olan 1 TB çip sayesinde birçok teknoloji uzmanı tarafından yapılan yorumlarda; yeni nesil mobil cihazların dizüstü bilgisayar benzerimi bir deneyim sağlaması mümkün olarak görünüyor. Bu noktada kritik bir öneme sahip olan bu çipler özellikle çok daha hızlı bir kullanım sağlayacak.

Olabildiğince küçük bir boyuta sahip olan 1 TB yeni nesil çipler, 1000 MB/s gibi çok yüksek bir hız ile okuma hızı gösterecek. Bu sayede akıllı telefonlarda dosya aktarım işlemi çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken eUFS olarak adlandırılan bu çipler telefonlarda yüksek kapasite ile standart kullanımın üstünde bir versiyon sağlayacak.

Daha önceki dönemlerde üretilmiş olan 512 GB kapasiteli versiyonlara göre %40’a yakın bir hız artışı bulunan bu çipler, büyük medya dosyalarının transfer edilmesinde daha çok hızlı bir işlem gösterecek gibi görünüyor. Sadece Samsung marka akıllı cihazlarda değil diğer akıllı telefon üreticileri tarafından da 1 TB eUFS kullanılması bekleniyor. Yaklaşan Galaxy S10 tanıtım gününde ise dünyanın ilk 1 TB depolama alanına sahip akıllı cihazını görme imkanımız bulunuyor.

Önceki İçerikMotorola G7 Plus’ın Görüntüleri Sızdı
Sonraki İçerikİOS İşletim Sisteminde Hataları Nasıl Engelleyebilirsiniz
Lisans ve yüksek lisansımı Uluslararası İlişkiler ana bilim dalında yaptım, okumak ve yazmak benim için bir yaşam şekli.Özellikle teknoloji, tarih, tiyatro, yabancı dizi üzerine içerik ya da makale yazmayı seviyorum ve bu konular dahil pek çok konuda düşünce üretebileceğimi düşünüyorum.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here