Merakla Beklenen Peaky Blinders’ın 5. Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

0
2637
views

Netflix internet yayın kanalının en çok sevilen dizilerinden biri olan Peaky Blinders için 5. sezon yayın tarihi hala seyirciler tarafından bekleniyor.

Başrollerinde Cillian Murphy, Paul Anderson, Tom Hardy ve Helen McCrory gibi isimlerin yer aldığı Peaky Blinders, dört sezonu tamamlayarak 5. sezona geçiş yapmış olmasına rağmen hala dünyanın en çok izlenen yapımlarından biri olmayı sürdürüyor. Bu durum ile birlikte dizinin hayranları tarafından 5. sezonun ne zaman yayınlanacağı da merak ediliyor.

Steven Knight tarafından yaratılan Peaky Blinders dizisi, acımasız bir patron olan Tommy Shelby’nin her ne bedel karşılığında olursa olsun hayatta yükselmek için yaptıklarının hikayesini anlatıyor. Yayınlanan ilk dört sezonuyla izleyenler tarafından büyük bir beğeni toplayan Peaky Blinders dizisi, internet kanalı Netflix üzerinde yayınlanıyor. Bu sayede hem dizi hem de Netflix internet kanalı popülaritesini çok yüksek oranda arttırmayı başarıyor.

2017 yılının Kasım ayında yayınlanmaya başlanan 4. sezon 2017 Aralık ayında 6 bölüm ile tamamlanırken, milyonlarca izleyici tarafından çok yüksek bir ilgiyle takip edildi. Aradan geçen bir seneden fazla süre zarfında dizinin hayranları halen 5. sezonun yayınlanmasını beklerken, geçtiğimiz günlerde 5. sezon çekimlerinin tamamlandığı bildirildi.

Çekimlerin tamamlanması ile birlikte Peaky Blinders dizisi için 5. sezon yayın tarihinin tahmini olarak 2019 yılı bahar aylarında gerçekleştirileceği bekleniyor. Yüksek ihtimalle Mayıs 2019 döneminde yine 6 bölüm olarak yayınlanacak dizi konusunda, birçok kişi final sezonu olacağını da düşünüyor.

Peaky Blinders 5. Sezon Son Değil

Dizinin hayranları tarafından 5. sezon ile final yapılacağı düşünülse de dizinin yaratıcı isimlerinden biri olan Steven Knight, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, dizinin son sezonunun olmayacağını belirtti. Shelby ailesinin hikayesini anlatan gangster temalı dönem dizisinin 5. sezonu sonrasında Steven Knight üzerinden alınan bilgilere göre dizinin 6. Ve hafta 7. Sezonlarının da gelebileceği belirtildi.

6. ve 7. sezonlar için BBC kanalı ile görüşmelerin devam ettiği ve bu sayede Peaky Blinders dizisi için henüz final yaptığının söylenmesi zor görünüyor. Ayrıca Steven Knight gelecek sezonlar için senaryo çalışmalarını sürdürdüğünü de belirtti.

Önceki İçerikThe Walking Dead 9.Sezon Şubatta Başlıyor
Sonraki İçerikXiaomi’den 90 Dolarlık Avantajlı Telefon
Çanakkale'de yaşıyorum. Yerel haber sitem de var. Lise yıllarından bu zamana kadar sürekli yazıyorum. Bildiğim konular hakkında güncel yazılar yazıyorum. Ekonomi, teknoloji ve bilim hakkında makale yazıyorum.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here