Nokia 1 Plus Hakkında İlk Bilgiler | Teknobeyin

Nokia 1 Plus Hakkında İlk Bilgiler

Her ne kadar ilk olarak tanıtımın 24 Şubat 2019 tarihinde yapılması beklense de Nokia 1 Plus görüntüsü ve özelliklerinin bir kısmı sızdırıldı.

Bilhassa son derece pratik bir kullanım vaat eden Nokia 1 Plus, uygun fiyatlı seçenekleriyle de yüksek düzeyde satış rakamlarına sahip olmanın amacını taşıyor.

Yıllardan beri belirtildiği gibi Nokia markalı akıllı telefonların sahip oldukları kalite standartlarında oldukça büyük farklılıklar vardı. Çok hızlı bir şekilde çeşitli modellerin çıkarılması da otoriteler tarafından eleştirilmişti. Çok daha az ve kaliteli ürünlerin ortaya çıkarılmasının daha doğru olacağı söylenirken Nokia yetkilileri de bu duruma benzer bir yol izlediği görüntüsünde. 2019 yılında çıkması beklenen Nokia 1 Plus, akıllı telefonlar arasında çeşitli özellikleriyle tercih edilebilecek modellerden biri olması yolunda hayli iddialı.

Nokia 1 Plus Özellikleri

2018 yılında çıkan Nokia 1’in devam modeli olarak da tanıtımı yapılacak olan Nokia 1 Plus, akıllı telefon açısından baş döndürücü özelliklere sahip değil. Ancak yeterlilik açısından otoritelerden tam not alırken herkes tarafından satın alınabilir durumda olacağı belirtiliyor. Modelde Android Pie Go Edition olması beklendiği gibi Mediat Tech üretimi olan MT6739WW işlemcisi içeriyor. 5 inç boyutunda olacak Nokia 1 Plus, 480×960 ekran çözünürlüğüne sahip olacak bilgisi de sızdırılanlar arasında. Geçtiğimiz yıl çıkartılan Nokia 1 ile kıyasladığımızda ile çok daha büyük bir ekrana sahip olacağı da söylenebilir. Ayrıca yapısal olarak çok daha iyi bir modelin olması da bekleniyor.

Nokia 1 Plus Avantajı

Başta GPS olmak üzere WİFİ, Micro USB gibi özelliklerin var olduğu da dile getirilmektedir. Her zamanki gibi Bluetooth ve çift sim kart desteği de bulunacak olan Nokia 1 Plus, akıllı telefon piyasasında çok daha uygun fiyata alımı da yapılabilecek. En büyük avantaj olarak bu gösterilirken diğer Nokia modellerinde yaşanan hayal kırıklarının giderilmesi içinde en büyük umutlardan bir tanesi konumunda. MWC 2019 çerçevesinde ilk olarak 24 Şubat 2019 günü resmiyet kazanması beklenen akıllı telefonunun tanıtım sonrasında ise satış rakamlarının uzun bir süre izleneceği de gelen bilgiler arasında. Bakalım, akıllı telefon kullanıcılarının tercih edeceği bir model haline gelebilecek mi?

Yorum yapın