Mutlaka İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler

0
367
views

12 Monkeys (2015-2018)

12 Monkeys,bilim kurgu,gizem ve drama türündeki bir dizidir.SyFy kanalı tarafından yayımlanmaktadır.

2043 yılında, atık toplama görevlisi James Cole ve fizikçi Katarina Jones’un liderliğinde 2015 yılına kadar geriye dönmek için “Splinter Projesi” kapsamında bilim adamlarından oluşan bir ekip oluşturulmuştur.
Ölümcül virüs “12 Maymun Ordusu” olarak bilinen esrarengiz organizasyon tarafından yayılmıştır.
Cole’un orijinal zaman çizelgesinde virüs, 2017 yılında 7 milyar insanın ölümüyle sonuçlanan veba’ya neden olur ve devam eden mutasyonlar insan ırkının sonu anlamına gelecektir. 2015 zaman çizelgesinde, Cole, Dr. Cassandra “Cassie” Railly’nin yardımıyla bir araya gelerek bu salgını durdurmaya çalışacaklardır.

Dizinin,
1.Sezonu,13
2.Sezonu,13
3.Sezonu,10
4.Sezon,10
bölümden oluşmaktadır.

Dizi 4.sezon’u yayınlanmış olup dizi final olmuştur.

The Flash (2014-Devam Ediyor)

The Flash, süper kahraman kurgusu, drama ve aksiyon türündeki bir dizidir.CW kanalı tarafından yayımlanıyor.

Annesinin doğaüstü cinayetine tanık olduktan sonra Barry Allen, Dedektif Joe West ve ailesinin yanına taşınır. Barry, Central City Police Departmanında suç mahali araştırmacısı olur.Parçacık hızlandırıcı arızalanıyor ve her taraf radyasyon oluyor.Barry’ye yıldırım çarpıyor ve komaya giriyor.Uzun bir süre geçtikten sonra komadan uyanır ve insanüstü hızlarda hareket edebileceğini keşfeder. Hızlandırıcının tasarımcısı Harrison Wells, Barry’nin doğasını ” metahuman ” olarak tanımlıyor. Barry, Central City’yi korumak ve annesini bulmak için bu güçlerini kullanır.

Dizinin,
1.Sezonu,23
2.Sezonu,23
3.Sezonu,23
4.Sezonu,23
bölümden oluşmaktadır.

Teen Wolf (2011-2017)

Teen Wolf,Jeff Davis tarafından geliştirilen bir Amerikan televizyon dizisidir. Aynı isimli 1985 yapımı filme dayanmaktadır.Teen Wolf, gençlik draması,korku,doğaüstü ve aksiyon türündeki bir dizidir.MTV kanalı tarafından yayımlanmıştır.

Scott McCall,ormanda ölü bir beden ararken bir kurt adam tarafından ısırılan bir lise öğrencisidir.
Scott en iyi arkadaşı Stiles dışında, herkesten kurt adam olduğunu gizli tutarak, normal hayatını sürdürmeye çalışır.
Başka bir kurt adam olan Derek Hale ise, ona hayatında ve vücudundaki değişiklikler konusunda yardımcı olmaktadır.

Dizi,6 sezon sürmüştür.

1.Sezon-12 Bölüm
2.Sezon-12 Bölüm
3.Sezon-24 Bölüm
4.Sezon-12 Bölüm
5.Sezon-20 Bölüm
6.Sezon-20 Bölüm

The 100 (2014-Devam Ediyor)

The 100, kıyamet sonrası dram,macera ve bilim kurgu türündeki bir dizidir.CW kanalı tarafından yayımlanıyor.

Birinci sezonda,97 yıl önce dünyada yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve dünya yaşanılamayacak derecede radyasyonla kaplanmıştır. 2400’den fazla kurtulan insan, “Ark” adı verilen Dünya’nın yörüngesindeki tek bir büyük istasyonda yaşıyor. Ark’ın yaşam destek sistemlerinin başarısız olduğu tespit edildikten sonra, 100 tane tutuklu olan çocuğu, Dünya’nın yaşanabilir olup olmadığını belirlemek için onları Dünya’ya gönderir.Bütün insanlığın yıkılmadığını ve bazılarının kıyametten kurtulduklarını keşfederler.

İkinci sezonda, geri kalan 100 kişinin 48’i yakalanıp Dağ Adamları tarafından Weather Dağına götürüldü.Sonuçta hapsedilmiş Dağ Adamlarının kanlarından bir anti-radyasyon tedavisi olarak kan nakli yapıldığı ortaya çıkar.

Üçüncü sezonda,ALIE adında bir yapay zekaya , insanlığa daha iyi yaşam sunabilmek için emir verilmiş.ALIE,Arkadia ve Grounders’ın başkenti Polis’teki neredeyse herkesin zihnini ele geçirir.Sezonun finalinde Clarke ALIE’yi yok etmeyi başarır.

Dördüncü sezonda,dünyanın dört bir yanındaki nükleer reaksiyon, gezegenin% 96’sının yaşanmaz hale gelmesine neden oluyor. Clarke ve diğerleri gelecek radyasyon dalgasında hayatta kalmanın yollarını araştırıyorlar. Clarke ve diğerleri,Becca’nın radyasyonu metabolize edebilen bir kana sahip olduğunu anlarlar. Becca’nın Nightbloods soyundan geldiği keşfettiklerinde, bir formül yaratıp tüm insanlığı kurtarmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar.1,200 kişiyi 5 yıldan uzun süre koruyabilen eski bir sığınak keşfedildi; on iki klanın her biri sığınağın içinde kalmak için yüz kişiyi seçer. Başka bir küçük grup, uzaya dönmeye ve hayatta kalmaya karar verir.

Dizinin,
1.Sezonu,13
2.Sezonu,16
3.Sezonu,16
4.Sezonu, 13
5.Sezonu 13
bölümden oluşmaktadır.

Lost (2004-2010)

Macera,Bilim Kurgu ve Gerilim türünde olan bir dizidir.ABC kanalı tarafından yayımlanmıştır.

Dizi,Sydney ile Los Angeles, California arasında Güney Pasifik Okyanusu’ndaki bir yere düşen bir jet uçağı yolcularının hayatlarını anlatıyor. Hikaye çok seri bir şekilde anlatılıyor.Her bölüm tipik olarak adada geçen ana hikayenin yanı sıra, bir karakterin hayatındaki bir başka noktaya ilişkin ikinci bir hikâyeyi de anlatıyor.

Dizi toplam 6 sezon sürmüştür.

Dizinin,
1.Sezonu,25
2.Sezonu,24
3.Sezonu,23
4.Sezonu, 14
5.Sezonu, 17
6.Sezonu,18
bölümden oluşmaktadır.1

Supernatural (2005-Devam Ediyor)

Doğaüstü,Korku,Aksiyon/Macera ve Gerilim türünde olan bir dizidir.
İlk önce The WB kanalında sonra The CW kanalında yayınlanmaya devam eden bir dizidir.

Dizi,Dean Winchester ve Sam Winchester adlı kardeşlerin babalarının bir anda kayıp olmasından sonra tekrar bir araya gelmeyi başarır.Sam’in üniversite okumaya başlar sonra babalarının kaybolması ile birlikte bıraktığı avcılığa geri dönmesiyle başlar.
İki kardeş babaları ile beraber,anneleri Sam küçükken bir varlık tarafından yakılarak öldürülmesi sonucu insanları bu gibi kötü varlıklardan korumaya kendilerini adamışlardır.
Fakat avcılık ile uğraşmak istemeyen ve normal bir yaşam sürmek isteyen Sam babası ile tartışarak evi terketmiştir.Sam, üniversitede eğitim görmüş, Jessica adlı bir kız ile evlenme aşamasına gelmiştir.
Çok uzun zamandır görmediği abisi Dean, babasının uzun zamandır kayıp olduğunu ve yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Sam babasını bulmak için Dean’e yardım eder.Babalarını kısa zamanda bulunamamasından dolayı Dean Sam’e yeniden avcılığa dönmesi için çok uğraşır ama Sam kabul etmez.Sam eve dönünce, nişanlısı olan Jessica’nın annesi gibi tavana yapıştığını görür ve Jessica’nın yanmasına tanık olur.Bunun üzerine Sam, insanları bu kötü yaratıklardan kurtarmak için hem de annesini ve nişanlısını öldüren yaratığı bulup öldürmek için yeniden avcılığa başlar.

Dizinin,
1.Sezonu,22
2.Sezonu,22
3.Sezonu,16
4,5,6. Sezonları, 22
7,8,9,10,11,12,13. Sezonları, 23
bölümden oluşmaktadır.

Fringe (2008-2013)

Fringe,doğaüstü ve bilim kurgu türündeki bir dizidir.FOX kanalı tarafından yayımlanmıştır.

FBI dünya çapında açıklanamayan,doğaüstü olayları çözebilmek için Fringe adlı bir ekip kurmuştur. Bu açıklanamayan esrarengiz olaylardan bir tanesi yeni doğan bir bebeğin çok hızlı büyüyerek yaşlanarak ölmesi.
FBI’da özel ajan olan Olivia Dunham, metafizik üzerine araştırmalarda bulunan çılgın bilm adamı Walter Bishop ve oğlu Peter Bishop’ın doğaüstü olayları araştırması konu edilmiştir.

Dizi,toplam 5 sezon yayımlanmıştır.

Dizinin,
1.Sezonu,20
2.Sezonu,23
3.Sezonu,22
4.Sezonu,22
5.Sezonu,13
bölümden oluşmaktadır.

The Walking Dead (2010-Devam Ediyor)

Kıyamet,Dram ve Korku türünde olan bir dizidir.
AMC kanalı tarafından yayımlanmaktadır.
The Walking Dead, çizgi roman serisine dayanmaktadır.

Dünya çapında beklenmedik bir zamanda meydana gelen bulaşıcı olan aynı zamanda beyin fonksiyonlarını değiştiren bir hastalık sonucu, normal yaşamın sonunu getiren bir zombi salgınını konu eder.

Bu dünyada, zombiler, sadece beyinlerinden vurularak etkisiz hale getirilebiliyor.Hiçbir canlıyı farketmeksizin yakalayıp parçalayarak yiyen zombilere “Aylak” olarak isim takılmıştır.
Aylaklar, hasta olmayan insanları ısırarak zombi virüsünü bulaştırıyor ve kendileri gibi birer zombiye dönüştürüyor.Bu evrende bütün herkes zombi hastalığı taşıyor ancak öldükten sonra veya bir zombi tarafından ısırıdıktan sonra bu hastalık kendini gösteriyor.
Dizi, bu zombilerin ortaya çıkışını ve bu gelişme esnasında kendilerini amansız bir yaşam mücadelesi vermek zorunda bulan bir grubun hikayesini anlatıyor.

Dizinin,
1.Sezonu,6
2.Sezonu,13
3,4,5,6,7,8. Sezonları ise, 16
bölümden oluşmaktadır.

Stranger Things (2016-Devam Ediyor)

Bilim Kurgu ve Korku türünde olan bir dizidir.Netflix yapımlı bir dizidir.1980’li yıllarda Hawkins isimli bir kasabada anlatılan olaylar ile başlıyor.

Birinci sezon, genç bir çocuğun Hawkins kasabasında meydana gelen doğaüstü olayların yaşandığı esnasında kaybolması ve bu üç arkadaş bu arkadaşını bulmak için ellerinden geleni yapar ve birdenbire psikokinetik güçlere sahip bir kız ortaya çıkar ve arkadaşlarının bulunmasına yardım eder.Sonra bu kıza yapılan deneyler anlatılmaya başlanır.

İkinci sezon, İlk sezondan bir yıl sonrasını konu alır ve karakterlerin geçen sezondan dolayı meydana gelen sonuçlarla başa çıkmasını anlatır.

Dizinin birinci sezonunun tüm bölümleri 15 Temmuz 2016‘da Netflix tarafından yayımlandı.
Dizinin ikinci sezonunun tüm bölümleri ise 27 Ekim 2017 tarihinde yayımlandı.
Ayrıca dizinin 3.sezonunun yapılacağı doğrulandı.

Wayward Pines (2015-Devam Ediyor)

FOX tarafından yayınlanan bir dizidir.Türü korku,gerilim ve bilim kurgudur.

Konusu
Ethan Burke, Idaho’nun Wayward Pines’daki gizemli küçük kasabada iki ajanın kaybolmasını araştıran bir ABD Gizli Servisi ajanıdır. Ethan, dış dünyayla bağlantı kuramayan ve değişik bir kazadan uyanıyor. Ajanların birisini ölü olarak bulurken diğeri eski sevgilisi olan Kate Hewson’ın o kasabaya yerleştiğini görüyor. Wayward Pines sakinleri, Şerif Arnold Pope tarafından uygulanan bir elektrikli çit ve kurallar aracılığıyla yaşıyor.Kaçmak için yapılan herhangi bir teşebbüs, “hesaplaşma” olarak bilinen kamuya açık bir ceza ile cezalandırılır. Ethan, gerçeği keşfetmeye çalışırken eşi ve oğlunu o kasaba da görür aynı şekilde onlarda esrarengiz bir kaza sonrasında burada uyanmışlardır.

Sezon Bilgisi
2 sezon yayınlanmıştır.Birinci sezon 10 bölüm,ikinci sezonda 10 bölüm yayınlanmıştır.Dizi,3.sezon onayını henüz alamadı aynı şekilde dizinin bittiği de doğrulanmadı.

Scream (2015-Devam Ediyor)

MTV tarafından yayınlanan bir dizidir.Türü korku ve gizemdir.

Konusu
İlk iki sezon, bir dizi cinayet yaşanmış kurgusal Lakewood adlı kasaba olan yerde geçiyor. Bu cinayetlerin merkezinde kasabanın karanlık geçmişine bir şekilde bağlı olan Emma Duval var.
Youtube’a yüklenen bir videonun yayılmasıyla birlikte cinayetler başlayacak.Lakewood kasabasının sorunlu geçmişi ve karanlık sırları var.Bu işlenen cinayetler 20 yıl önce benzer bir cinayet anılarını canlandırıyor.Kasabanın geçmişi ile bağlantılı genç bir kız olan Emma Duval, katilin ana saplantısı ve bu korkunç cinayetlerin merkezinde. Hem ailesi hem de arkadaşları belirgin bir tehlike altında.Bu grup şehrin karanlık gizemlerini ortaya çıkarmak ve katili bulmak için uğraşacaklar.Özellikle herkes şüpheli olduğu için katili bulmak zorlaşacaktır.

Sezon Bilgisi
Dizinin şimdiye kadar 2 sezonu çıkmıştır;Birinci sezon 10 bölüm,ikinci sezon 14 bölümden oluşmuştur.Şimdiye kadar toplam 24 bölüm yayınlanmıştır.
Dizi 3.sezon onayı almıştır fakat dizi yeniden başlatıldı dolayısıyla farklı oyuncular ve olaylar olacak.3.sezon toplam 6 bölümden oluşacaktır.
Tyga , CJ Wallace , Keke Palmer , Giorgia Whigham , RJ Cyler , Jessica Sula , Giullian Yao Gioiello ve Tyler Posey adlı oyuncular üçüncü sezonda oynayacak.

Humans (2015-Devam Ediyor)

AMC ve Channel 4 tarafından yayınlanan bir dizidir.Türü bilim-kurgudur.

Konusu
Humans dizisi, insanların yaşamını bir nebze kolaylaştıracak ve gündelik yaşamlarına yardımcı olacak sentetiklerin (gelişmiş robot) var olduğu bir zamanda geçiyor.Üretilen sentetiklerin normalde duyguları ve fikirleri yoktur fakat ‘bazı’ sentetikler bilinçlidir ve düşünebilirler tıpkı insanlar gibidirler… Dizi,bilinçli sentetiklerden oluşan bir grup ve onların çevresindeki insanların hayatı üzerine dayalıdır.

Sezon Bilgisi
Dizinin şimdiye kadar 3 sezonu çıkmıştır; Her sezon 8 bölümden oluşmaktadır.

Under The Dome (2013-2015)

CBS tarafından yayınlanmış bir dizidir.Türü bilim-kurgu,korku,gizem ve dramdır.Stephen King’in 2009 yılında çıkardığı Under the Dome kitabının dizi haline getirilmiş halidir.

Konusu
Under The Dome,kurgusal küçük kasaba olan Chester’s Mill’de yaşayanların hikayelerini anlatıyor; büyük, şeffaf ve yıkılamaz bir kubbe aniden dünyanın geri kalanıyla bağlantısını keser. Askeri kuvvetler,hükümet ve halk, içeride sıkışan sakinlerin giderek azalan kaynaklara bir çare bulması ve artan gerginliklerle hayatta kalma yollarını bulması gerekirken aynı zamanda kubbeyi yok etmeye çalışmaları gerekmektedir.Kubbenin içinde bir grup insan kubbenin ne olduğunu, nereden geldiğini ve ne zaman gideceğini anlamaya çalışmak için karmakarışık gizemleri çözmesi gerekmektedir.Acaba kubbeden kurtulacaklar mıdır?

Sezon Bilgisi
Dizi 3 sezon sürmüştür; Her sezon 13 bölümden oluşmuştur.Toplam 39 bölüm yayınlanmıştır.

Önceki İçerikiOS SHSH2 Kaydı Alma
Sonraki İçerik[Android 9.0][AOSP][VINCE] RevengeOS Redmi 5 Plus Rom
Çanakkale'de yaşıyorum. Yerel haber sitem de var. Lise yıllarından bu zamana kadar sürekli yazıyorum. Bildiğim konular hakkında güncel yazılar yazıyorum. Ekonomi, teknoloji ve bilim hakkında makale yazıyorum.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here