Kadınların Hayatında Teknolojik Ürünlerin Yeri | Teknobeyin

Kadınların Hayatında Teknolojik Ürünlerin Yeri

Teknolojik ürünlerin hayatımızın her yerinde. Toplu taşıma araçlarında cep telefonlarından ve tabletlerinden başını kaldırmayan insanlarla beraber yolculuk yapıyoruz. Kitapların satış rakamlarında azalmalar olmaya başladı. Daha fazla kitabı elektronik kitap olarak görmeye başladığımız için teknolojinin etkilerini bu konuda da sıklıkla görüyoruz. Peki ama kadınların hayatında teknolojik ürünlerin yeri nedir? Bu konuyu sizler için araştırdık.

Kadınların Hayatında Teknolojik Ürünler

Öncelikle bu yazıyı kaleme alırken birden fazla web sitesinden destek aldığımızı belirtmek isteriz. Bu konuda kadın denince adresinin bize son derece olumlu bilgiler verdiğini için söyleyebiliriz.

Teknolojik ürünler satan web sitelerini incelediğimiz zaman kadınların daha çok teknolojik ürün olarak cep telefonu, tablet satın aldıklarını görüyoruz. Bunun dışında kişisel temizlik cihazlarının da son derece yoğun bir şekilde alışverişlerde kullanıldığını görmek mümkün oluyor.

Ev Eşyaları Listede Son Sırada

Çoğunlukla teknolojik ev eşyalarının tahmin edilenin aksine erkekler tarafından daha fazla satın alındığını görebiliyoruz. Bu durum biraz da alışkanlıklarla doğrudan ilişkili bir konu başlığı olarak ortaya çıkabilir.

Çoğunlukla teknolojik ürünler söz konusu olduğunda televizyon, çamaşır makinesi ve hatta buzdolabı gibi ürünleri kadınların değil erkeklerin daha fazla satın aldığını görmek mümkün oluyor.

Bu durumun temelinde yatan sebep ise aile olarak karar verildiği ve buna göre alışveriş yapıldığıdır. Ev eşyalarının yoğun bir şekilde satın alınmasının temel nedeni olarak bu durumdan bahsetmek yanlış olmayacaktır.

Erkekler Listede Ne Durumda

Erkeklerde en fazla teknolojik alışverişi cep telefonu ve tabletler üzerine yapıyor. Bunun dışında teknolojik ürünler bakımından kişisel temizlik ürünlerinin ve ev eşyalarının alışverişlerini de erkekler üstlenmiş durumda. Kadınlardan farklı olarak online alışveriş çılgınlığında oyun ve konsol konusunda zirvede erkek alışveriş severler yatıyor.

Yorumları En Çok Kadınlar Yapıyor

Bir ürün hakkında yorum yapmak için kadın forumu bölümleri daha fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bu da bilgi paylaşımında kadınların daha aktif bir şekilde iş yaptıklarını gözler önüne seriyor.

Erkeklerin teknolojik cihazlar konusunda daha çok bilgisayar parçaları ve cep telefonu/donanımları hakkında yorum yapmaktan hoşlandıklarını biliyoruz. Teknolojik bilgi paylaşımı sitelerinin büyük bir kısmı erkeklere hitap ediyor gibi görünse de kadınlar bilgi paylaşımında daha gerçekçi yorumlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Teknoloji Sitelerinde Yorumlar Nasıl

Bazı teknoloji sitelerinde (ne yazık ki tamamı için böyle bir istatistik yapmak mümkün olmadı) yorum yapan kullanıcıları kadın/erkek olarak kategorilendirmek mümkün oluyor. Bu net olmayan rakamlara göre erkek kullanıcıların toplam yorumun %56.3’ünü yaptığını söylemek mümkün olurken kadın yorumcuların %43.7’de kaldığını belirtebiliriz.

Yorum yapın