iTunes Artık Eski iOS Sürümlerini Yüklemeye İzin Vermeyecek

0
142
views

Apple, en son iTunes 12.9.4.61 beta versiyonundan itibaren IPSW ürün yazılımı dosyalarını kullanarak iPhone ya da iPad’i eski iOS sürümlerine düşürme özelliğini devre dışı bıraktı. Bu, iTunes’u kullanarak iPhone ya da iPad’ini düşürmeye çalıştığınızda, sadece Apple’ın sunucularındaki en son versiyonuna geri yükleneceği manasına gelir.
Dolayısıyla, iPhone ya da iPad’iniz amacıyla hala Apple tarafından imzalanan bir IPSW ürün yazılımı dosyanız olsa bile, eski yazılıma geri dönemeyeceksiniz.
Apple, iTunes 12.9.4.61’deki Shift + Sağ Tık menüsünü devre dışı bıraktı, bu nedenle PC’lerinde en son iTunes beta sürümünü kullanan herkes, sadece iOS’un en yeni sürümü olan iOS 12.1.3’e geri yükleyebilecektir. En son iTunes beta sürümündeyseniz ve Apple tarafından hala imzalanan bir iOS versiyonuna geri dönmek istiyorsanız, iTunes 12.8 ya da iTunes 12.9.2.5 beta ya da daha eski bir sürümü kullanmanız gerekir.

Yakında iTunes üzerinden eski sürümlere hiç dönülmeyebilir

Her zaman eski bir iTunes versiyonuna geri dönebilirken, bu numara sadece iOS sürümlerinin gelecekteki eski iOS sürümleriyle bağdaşmayacağından ötürü sınırlı bir vakit süresince çalışacaktır. Apple’dan gelen bu hamle, muhakkak jailbreak topluluğunu zora sokacak zira iTunes’u iPhone ya da iPad’lerinde iOS’un eski bir versiyona geri dönmek amacıyla sık sık kullanılıyor.

Önceki İçerik2019 Yılında 3 Kameralı iPhone Sürprizi
Sonraki İçerikApple Music Kullanıcısı 50 Milyonu Aştı
Lisans ve yüksek lisansımı Uluslararası İlişkiler ana bilim dalında yaptım, okumak ve yazmak benim için bir yaşam şekli.Özellikle teknoloji, tarih, tiyatro, yabancı dizi üzerine içerik ya da makale yazmayı seviyorum ve bu konular dahil pek çok konuda düşünce üretebileceğimi düşünüyorum.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here