iPhone 11 Telefonlarda Devrim Başlatıyor

0
83
views

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 11 modelleri ile telefon kullanımında yeni bir dönemin başlaması bekleniyor.

Uzunca bir süredir konuşulmakta olan iPhone 11 modelleri ile ilgili birçok ayrıntı gün yüzüne çıkmaya devam ederken, Apple kullanıcısının en çok merak ettiği iPhone 11 özelliği son çıkan haberler sayesinde doğrulandı. Farklı haber kanalları tarafından yayınlanan iPhone 11 raporu sayesinde çok önemli bir özellik ortaya çıktı. Geçtiğimiz dönemlerde Apple yeni iPad Pro modelleri için Lightning girişi yerine USB type C girişlerine yer vermiştir. Bu gelişme ile birlikte iPhone 11 için yayınlanan birçok farklı rapor sayesinde de yeni iPhone modellerinde USB-C kullanımı yer alacağı tahmin ediliyor.

Yayınlanan raporlar doğrultusunda bahsedilen bu iPhone 11 özelliğinin netlik kazandığı bilinirken, Eylül ayında yapılacak iPhone model tanıtımları sırasında USB Type-c girişine sahip olan telefonlarla karşılaşacağımız netlik kazanıyor.

USB type C, özellikle de aktarım ve paylaşım konusunda telefonların çok daha hızlı bir yapıya sahip olması için avantaj oluşturuyor. Örneğin, 4K özelliğe sahip bir film dosyasının dahi tek bir seferde telefonlara aktarılması mümkün olabilecek. Bilhassa bu avantaj sayesinde telefonlarda şarj sorunu ile ilgili çok önemli bir gelişimin ortaya çıkacağı düşünülüyor.

İşte Yeni iPhone 11 Özellikleri

Apple 4. çeyrek raporlarında iPhone satışlarının yüzde 15 oranında düştüğünü belirtirken, Tim Cook birçok ülke gibi Türkiye’de de fiyat politikalarında önemli değişiklikler yapılmasıyla satışların artırılmasını hedeflediklerini belirtmişti. Bu avantaj ile birlikte Eylül ayında gerçekleştirilecek iPhone 11 tanıtımı sonrasında da fiyatların daha uygun olması beklenirken, iPhone 11 özellikleri için renk seçenekleri de gün yüzüne çıktı.

iPhone 11 modellerinde üçlü arka kamera kullanımı ön plana çıkarken cihazlarda renk seçenekleri arasında gümüş, altın rengi, uzay grisi ve mavi renkler olacağı belirtiliyor. Modelin 4000 mAh batarya, 7,5W kablosuz şarj desteği ve 120 Hz OLED ekran kullanımı sağlayacağı iddia ediliyor. Şimdilik bu iddiaların hepsi birer varsayım oluştururken, yayınlanan raporlara göre çok büyük bir ihtimalle bu özelliklerin iPhone 11 modeli ile kullanıcılara ulaşacağı da belirtiliyor.

Önceki İçerikSamsung’dan Katlanabilir Oyun Telefonu
Sonraki İçerikiPhone Kullanıcıları Dinleniyor Olabilir
Çanakkale'de yaşıyorum. Yerel haber sitem de var. Lise yıllarından bu zamana kadar sürekli yazıyorum. Bildiğim konular hakkında güncel yazılar yazıyorum. Ekonomi, teknoloji ve bilim hakkında makale yazıyorum.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here