İOS Platformu İçin Oyun Abonelik Servisi | Teknobeyin

İOS Platformu İçin Oyun Abonelik Servisi

Apple tüm mobil cihazlarında kullanılmakta olan iOS Platformu için Netflix tarzında bir oyun abonelik servisi kurabilir.

Apple mobil uygulamaların geliştirilmesi için Apple Store sayesinde yaklaşık 10 yıldan fazla bir süredir milyarlarca dolar kazanç oluşturan Apple, yeni bir servis ile yakın zamanda adından söz ettirebilir. Özellikle uygulama geliştiricilerinin bir araya geldiği Apple Store platformu iOS için de binlerce farklı uygulamanın yayınlandığı özel bir platform oluşturuyor. Buna benzer bir şekilde geliştirilmesi planlanan Netflix benzeri olan ama oyun odaklı bir abonelik servisi kurulması son dönemlerde Apple’a yakın kaynaklar tarafından bahsedilen haberlerden biri olarak biliniyor.

2018 yüzyılın ikinci yarısından itibaren gündemde olan bir iddia olarak Apple tarafından bir abonelik servisi üzerinde çalışıldığı halen sıcaklığını koruyor. Apple kullanıcıları iOS işletim sistemine bağlı olarak böyle bir abonelik servisinin hayata geçirilmesiyle farklı bir platformda çok daha eğlenceli bir kullanım sağlayabilecek gibi görünüyor.

Bu tür bir servisin kullanıma açılması ile birlikte uygulama kütüphanesinde yer alan tüm oyunlar iOS kullanıcıları tarafından belirli abonelik ücretleri sayesinde kullanılabilecek. Tüm servislerde olduğu gibi aylık abonelik ücretlerinin talep edilmesi sayesinde abonelik servisinin kullanıma açılması bekleniyor. Ancak bugüne kadar ortaya çıkan haberlerde bu abonelik servisi içerisinde hangi oyunların yer alacağı ve servis kullanım ücretinin aylık ne kadar bir rakam ile açıklanacağı gibi bilgiler yer almıyor.

Apple Store üzerinde yer alan birçok farklı oyun ücretsiz olarak elde edilerek kullanılabiliyor. Ancak Apple tarafından abonelik çerçevesinde sunulacak olan bu servis üzerinde özellikle ücretli oyunların yer alması beklenirken, ücretsiz oyunlar için de ödeme karşılığında temin edilecek özelliklerin yer alması bekleniyor.

Oyun Abonelik Servisi Üzerinde İlgi İle Duruluyor

Apple, iOS sistemlerinde Apple Store üzerinden en çok ilgi gören kategorilerden birisi oyun kategorisi olduğu için oyun abonelik servisi üzerinde de oldukça yoğun bir şekilde duracak gibi görünüyor. Servisin iOS sistemlerindeki tüm cihazlar tarafından kullanılıp kullanılamayacağı net olarak bilinmiyor. Ayrıca Apple, oyun abonelik servisi gibi Netflix benzeri bir stream servis ve dergi abonelik servisi çalışmaları üzerinde de çalışmalar gerçekleştiriyor şeklinde, haberler yayılmaya devam ediyor.

“İOS Platformu İçin Oyun Abonelik Servisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın