İOS Kullanıcıları İçin Yeni Outlook Uygulaması | Teknobeyin

İOS Kullanıcıları İçin Yeni Outlook Uygulaması

iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılan Outlook iOS uygulaması için sunulan yeni tasarım kullanıcılar ile buluşuyor.

Apple marka iPhone ve iPad gibi iOS işletim sistemi yer alan cihazlarda kullanılmakta olan Outlook iOS uygulaması için gerçekleştirilen yeni tasarım ile birlikte daha efektif bir kullanım sağlanıyor. Aralık ayında Microsoft tarafından gösterilen yeni tasarım sonrasında beta test kullanıcıları, 1 aydan fazla süredir bu yeni tasarımlı uygulamayı kullanırken, artık tüm kullanıcılar Ocak 2019 itibariyle yeni tasarıma ulaşabiliyor.

Eski tasarımlı uygulamaya göre yeni animasyonlara sahip olan bu tasarımda, geleneksel beyaz renk tasarımının dışına çıkılan bir görüntüyle karşılaşıyorsunuz. Daha efektif bir kullanım için belirgin değişimler gerçekleştiren Microsoft, Outlook iOS uygulaması için özellikle renk değişimleri ile farklılık oluşturuyor.

Outlook iOS uygulamasının tüm kullanıcılar tarafından erişilebilen yeni versiyonu sayesinde en dikkat çekici şekilde ön plana çıkan değişiklik ise uygulamanın üst kısmında yer alan ve hızlı bir şekilde erişilebilen mavi renkli çubuk olarak görünüyor. Ayrıca ilk bakışta direkt olarak göze çarpmayan bazı değişiklikler de yer alıyor.

Güncellenen Microsoft Outlook iOS uygulamasını kullanmaya yeni başladığınızda sizin için özelleştirilmiş bir şekilde sunulan kaydırma aksiyonlarını tanımlamanız isteniyor. Yeni uygulama tasarımında e-posta iletilerinin yönetilmesi ve organize edilmesi için favori klasör özelliği eklenmiş olarak kullanım sağlanıyor.

Çok daha özel bir nokta olarak Microsoft Outlook iOS uygulaması gelen kutusunda profil resimlerinin de aktif hale gelmesi ile birlikte daha kolay bir e-posta kutusu kullanımı sağlıyor. Yani bu sayede iletilerin kimden geldiğini çok daha kolay bir şekilde görebiliyorsunuz.

Göze Çarpmayan Outlook’un Yeni Özellikleri

Bir takım küçük değişiklikler ile birlikte Outlook iOS uygulamasının yeni arayüzü sayesinde e-posta bağlantısı ile bir davet aldığınız zaman, takviminizi bir e-posta iletisi içerisinde görüntüleyebiliyorsunuz. Uygulamada yer alan arama bölümü sayesinde en son görüşme yaptığınız kişileri ve arama sorgularınızı bulabiliyorsunuz.

Bu gelişmeler ile birlikte Microsoft Outlook iOS sürümleri için koyu renk üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Bilhassa gelecek sürümlerde bu renk değişiklikleri ile karşılaşılması bekleniyor.

Yorum yapın