İOS İşletim Sisteminde Hataları Nasıl Engelleyebilirsiniz

0
311
views

Apple cihazlarda iOS işletim sistemi kullanırken hata olarak bilinen bug oluşma ihtimallerini bazı yöntemlerle en düşük noktaya çekebilirsiniz.

Apple iPhone ve iPad gibi mobil cihazlarda kullanılan işletim sistemi iOS çok akıcı bir kullanıma sahip olurken, genellikle sorun çıkarmadığı için beğeni topluyor. Genellikle sade bir kullanıma sahip olduğu için kullanıcıların beğenisini kazanan iOS işletim sistemlerinde kimi zaman ise bazı sistemsel hatalar ortaya çıkabiliyor. Bu sistemsel hatalarla karşılaşmamak için iOS kullanımı sırasında bazı yollara başvurmanız gerekiyor.

Bu noktada ilk aşamada gerçekleştirmeniz gereken yöntem Apple tarafından sunulan yazılım güncellemelerini yayınlandığı anda hemen indirerek yüklememeniz olarak görünüyor. Temel olarak güncelleme yazılımlarını indirerek telefonunuza kurduğunuzda işletim sisteminiz daha yüksek bir performans gösterebilir ve kullanıcı dostu hale gelebilir. Ancak bu güncellemeler bazı göz önünde bulundurulmayan noktalar nedeniyle cihazların daha kararsız çalışmasına da neden olabiliyor.

Bu konuda hem Apple hem de diğer cihazlarda birçok defa benzer çalışma sıkıntılarının yaşandığı görülmüştür. Bu nedenle güncellemeler yayınlandıktan sonra en azından birkaç gün bekleyip çevrenizden fikir alıp, sorun yaşayıp yaşamadığını takip ederek sonrasında yükleme yapmanız gerekiyor.

Farklı bir durum olarak yayınlanan yazılımlar için ilk aşamada sunulan beta test sürümlerini kullanmayı tercih etmemeniz de bulunuyor. Bu yazılımlar hataları giderme amacıyla test şeklinde sunuldukları için birçok hata barındırabilir ve cihazınızı çalışmayacak bir hale getirebilir. Apple bu konuda kullanıcılarını uyarsa da yine de sizin dikkat etmeniz gerekiyor.

İOS Hatalarında En Önemli Önlem Noktaları

iOS işletim sisteminde karşılaştığınız hatalar ile ilgili en önemli önlem noktalarından birisi de akıllı telefonlarınızda yer alan gereksiz uygulamaların beklenmeden kaldırılmasıdır. Akıllı telefonlarınızda kullanmadığınız gereksiz uygulamalar siz hiç açmazsanız dahi arka planda çalışarak performansı düşürebiliyor. Uygulamaları kaldırdığınızda iOS işletim sistemi daha kararlı bir çalışma gösterirken, daha keyifli bir kullanım elde edebiliyorsunuz.

Her ne kadar iOS işletim sistemi en üst seviyede güvenlik sağlasa da dış saldırılar ile cihazınızdan veri çalınması ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle hem cihazlarda hem de uygulama hesaplarında kullandığınız şifrelerde büyük küçük harf kombinasyonu, rakam ve sembol birleşimi kullanmanız daha güvenli bir kullanım oluşturuyor.

Önceki İçerikSamsung Akıllı Telefonlarda 1 TB Depolama Devri
Sonraki İçerikYeni Vivo Y-89 Çok Alıcı Bulacak
12 yaşında okul dergisinde yazmam ile başlayan yazarlık ve editörlük yolculuğum üniversite yıllarında profesyonel halini almış bulunuyor. 2012 Ocak ayından bu yana yazarlık yapmaktayım. İki blog bir kitap ve ikisi basılı olmak üzere iki dergide yazarlık yaptım.Özellikle alanım olan teknoloji ve bilim üzerine yazmaktan keyif alsam da konularımın dışında da toplam 100'e yakın içerik ürettim. Ayrıca ekip yöneticisi ve birim editörü olarak çalışmalar yaptım.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here