İOS İçin Yeni Gmail Görünümü | Teknobeyin

İOS İçin Yeni Gmail Görünümü

Mail yazılımları arasında dünyanın en çok tercih edilen sistemi olan Gmail yazılımı, iOS işletim sistemleri için yeni tasarımıyla farklı bir kullanıcı arayüzü sağlıyor.

Geçtiğimiz yıl bilgisayar ortamında kullanılması için düzenlenen Material Design görünümü sayesinde daha pratik ve özel bir görüntü ile kullanım sağlayan Gmail, artık bu kullanıcı ara yüzünü iOS işletim sistemleri içerisinde de kullanılır hale getiriyor. Yakın bir zamanda gerçekleştirilen iOS Gmail güncellemesi ile birlikte de kullanımı için uyarlanmış olan bu tasarım, iOS işletim sistemli cihazlar içerisinde de kullanılabilir bir hale geldi. Tüm iOS işletim sistemi kullanıcıları için olmasa da büyük bir Apple kullanıcı kitlesi için aktif hale gelen bu uygulama ile birlikte daha farklı bir Gmail deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

Yıllardan bu yana Gmail kullanımında alışılmış olan kırmızı tema yerine artık iOS işletim sistemi için sunulan yeni tasarımda kırmızı tema yer almıyor. Daha sade bir tasarım ile gözleri eskisi kadar yormayan ve pratik bir kullanım sağlayan yeni Gmail tasarımında kullanıcılar için çok daha rahatlatıcı bir özellik yer alıyor.

Yeni Gmail uygulaması çok daha rahat bir kullanım ile ön plana çıkmaya başlarken, sürekli bir şekilde eposta kontrollerini sağlayarak mail göndermek zorunda kalan kullanıcılar için özellikle renk değişimi büyük bir artı olarak görünüyor.

Gmail Tasarımı Kullanıcı Seçimi Sağlıyor

Masaüstü Gmail yazılımında yapabildiğiniz gibi yeni iOS güncellemesi sayesinde Gmail uygulaması için eski tasarımı veya yeni kompakt tasarımı kullanma seçimi yapabiliyorsunuz. Varsayılan görünüm üzerinden kullanmayı tercih ederseniz, bu sayede beyaz bir alan ve e-posta ön izleme alanı altında ve masaüstüne benzer bir şekilde ek yonga alanları görülüyor. Bu sayede kullanıcılar mail iletilerinde ek dosyalara da kolaylıkla erişebiliyor.

Eğer kompakt görünümü tercih ederseniz, bu yongalar ortadan kaldırılıyor ve daha sıkışık bir şekilde gönderen resimleri işaret kutucuklarına dönüşüyor. Bu sayede kullanıcılar tek seferde birden çok e-posta göstermek istediklerinde mesajlar arasında yer alan boşluklar da ortadan kalkıyor.

Yeni Gmail tasarımı sayesinde uygulama yazı tipi Google Sans olurken, hesap değiştirme işlemlerini de çok kolay bir şekilde değiştirici arama çubuğuna entegre edilmiş olarak kullanabiliyorsunuz.

Yorum yapın