iOS 13 Hakkında Merak Edilenler

0
86
views

iOS 12 ile gelen değişiklikler sonrası yakın zamanda yayınlanacak olan iOS 13 sayesinde birçok daha farklı yeniliğin gelmesi bekleniyor.

iPhone ve iPad kullanıcıları için iOS 12 ile birlikte yaşanan büyük değişimlerin üstüne iOS 13 çıkışı ile daha fazla özelliğin gelmesi de bekleniyor. Özellikle son yıllarda rakip firmalar nedeniyle düşüş yaşamaya başlayan Apple markası, iOS 13 ile çok sağlam bir adım atacak gibi görünüyor.

Öncelikle 2019 yılında iOS 12 ile ortaya çıkan bazı sorunların ortadan kaldırılması beklenirken, Apple’ın üst düzey bir arayüz ve uygulamalarda yenilen tasarımlar yapması gerekiyor. Henüz ilk aşamalarında olan iOS 13 söylentileri ile birlikte 1 yıl öncesinde bahsedilen birçok söylenti hala geçerliliğini koruyor. Birçok teknoloji kullanıcısı ve uzmanları tarafından iOS 13 ile ilgili özellikler arasında bazı noktalar üzerinde duruluyor.

Tahminen Apple Geliştiriciler Konferansı 2019’da 3 Haziran Pazartesi günü çıkışı gerçekleşecek olan iOS 13, Haziran ayının başında Apple Ücretli Geliştiriciler için iOS 13 Beta sürümü ile yayınlanacaktır. Haziran ayı sonları iOS 13 genel beta sürümü testlerinin başlaması beklenirken, Eylül 2019 ayında ise iOS 13 için 2019 iPhone modelleri ile piyasaya sürülme tarihi başlangıcı olması tahmin ediliyor.

iOS 13 Neler Getirecek?

iPhone 5S içerisinde bulunan 64bit yonga seti için Apple tarafından hala destek gelirken, iPad Air ve iPad Mini 2’nin de arasında bulunduğu 64 bit yonga setine sahip sürümlerde iOS 13 sisteminin kullanılabileceği tahmin ediliyor. Hatta uyumluluk listesinde iPhone 6, iPad Mini 3, iPad Touch 6 gibi eski cihazların da bulunması bekleniyor.

Apple iPad için daha iyi bir kullanım amaçladığından dolayı özellikle iPad cihazlarda masaüstü modu bekleniyor. 2007’den bu yana hala aynı simge düzeni ile ana ekran kullanımı görülürken, artık ana ekran yenilenmesinden de bahsedildiği duyuluyor.

Özellikle fotoğraf meraklıları için iOS 13 sisteminde Apple kamera uygulamasının düzenlenmesi ve gelişmiş modlar ile desteklenmesi ihtimali görünüyor.

Beklenen diğer özellikler arasında karanlık mod, gelişmiş pano yöneticisi eklenmesi ile ara yüzde de pano kullanımı sağlanması, spam aramaların engellenmesi için özellik eklenmesi ve kontrol merkezi uygulamasının yenilenmesi gibi beklentiler bulunuyor.

Önceki İçerik2019 Yılı İçerisinde iPhone’lara İndirim Yapılacak
Sonraki İçerik2018 Yılı Akıllı Telefon Satış Rakamları
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi bölümünü okuyorum.Daha önce bir çok sitede makale yazarlığı yapma tecrübem bulunuyor. Teknoloji hakkında ağırlıklı olmak üzere bir çok hazırladığım makale bulunmakta. Her alanda yazılar yazabilme hedefimden dolayı öğrenime oldukça açık biriyim.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here