Huawei Mate 20 Pro Güncellendi | Teknobeyin

Huawei Mate 20 Pro Güncellendi

İlk olarak 16 Ekim 2018’de tanıtımı gerçekleştirilen modellerden Huawei Mate 20 Pro için Ocak ayının sonunda gelen güncelleme kamera özelliklerini değiştirdi.

Sahip olduğu kamera özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken modelde süper makro çekim imkânı olacak. Son derece gelişmiş kamera olanaklarıyla tercih edilen modelin profesyonel ayrıntılı fotoğraf çekimleri gerçekleştirmesi de daha kolay.

Süper Makro Çekim Özeliği

346 MB büyüklüğünde olan yeni güncellemeyle olabileceklere baktığımızda Huawei Mate 20 Pro modelin sahip olduğu seçenekler çok daha iyi bir şekilde görülebilecek. Apple ve Samsung ile rekabet etme amacında olan Huawe’nin 2018 yılında çıkardığı en iyi model konumunda bulunurken kamera ve video özellikleriyle büyük bir başarı yakaladığı söylenebilir. 8.6mm kalınlığa sahip olan yüz tanıma, ekran parmak izi okuma ve kablosuz hızlı şarj özelliklerini içeren modelde kamera özelliklerinde yeni güncelleme ocak ayı sonunda geldi. Mali G76 grafik işlemcili modelde süper makro çekim modu artık kullanılabilir. Bu sayede daha ayrıntı odaklı fotoğraflar çekilebilir. Yapay zekâ olarak otomatik olarak devreye giren bu özelliğin ayarlanabilir olma gibi bir durumu yoktu. Çekimle birlikte otomatik olarak devreye girmesi söz konusuydu. Ancak gelen son güncelleme sayesinde kamera ara yüzüne eklenmiş oldu. Bundan dolayı süper makro modu manuel olarak kullanılabilir, farklı şekillerde ayarlanabilir.

Çekim yapılacak ana görüntüyle birlikte çevrenin durumu da net bir şekilde ayarlanabilir, ayrıntıların ortaya çıkabilmesi fotoğraflarda mümkün olabilir. Profesyonel bir kullanım içinde Huawei Mate 20 Pro bu özellikle birlikte tercih edilebilir. 40 Megapiksel geniş açı ve 20 megapiksel ultra geniş açıya sahip arka kameraların yanı sıra, ön bölümde 24 megapiksel kamera kullanımı da akıllı telefonun video olanakları hakkında fikir veriyor. 4K 30 FPS/1080P 60 FPS video özellikleri ise birçok rakip modelde bulunmamaktadır. 128 GB hafızalı 6 GB Ram özellikli akıllı telefona gelen güncelleme çok kısa bir zamanda yapılırken sonrasında kullanıma hemen başlanılabilir. En önemli bölümü kameralar olduğu için ilerleyen aylarda çok daha ayrıntılı seçeneklerin kullanılabileceği güncellemelerin gelebileceği de şimdiden konuşuluyor. Tüm teknolojik cihazların kameralarının değerlendirildiğinde DxOMark incelemesinde 109 puan alan Mate 20 Pro, Apple modellerini dahi geride bırakmayı başarmıştı.

Yorum yapın