Fortnite Mobil İçin Beklenen Kol Desteği

0
86
views

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan Fortnite Mobil için beklenen kol desteği sunuldu.

Akıllı telefonlarda hem Android hem de iOS işletim sistemleri için Fortnite piyasaya çıktığı günden beri popülerliğini arttırarak oynanmaya devam ediyor. Gün itibariyle dünya oyun zirvesinin en üst noktasında yer almayı başaran Fortnite, farklı platformda da mobil sürüm ile birlikte çapraz platform desteği sağlıyor. Bu sayede tüm mobil kullanıcıları aynı anda bu oyunu oynayarak, birbirleriyle rekabet içerisinde yer alabiliyor.

Heyecan ve eğlence konusunda dünyanın en çok tercih edilen mobil oyunlarından biri olan bu oyun için özellikle uzun bir süredir kullanıcıların talep ettiği harici oyun kolu desteği sağlandı. Hem Android telefonlarda hem de iOS işletim sistemli telefonlarda kullanılabilecek kol desteği ile kullanıcılar oyunun çok daha pratik ve keyifli hale geleceğini düşünüyor.

Bugüne kadar akıllı telefonlarda Fortnite oyuncuları için akıllı oyun kollarının kullanılamaması yani harici denetleyici desteği olmaması en büyük sıkıntılardan biri olarak gösteriliyordu. Özellikle çapraz platform desteği sağlamakta olan oyunda bilgisayar kullanıcıları ve konsol oyuncuları mobil oyunculara göre çok daha avantajlı bir konumda yer alıyordu.

Ortaya çıkan bu haksız rekabet durumunu da göz önünde bulunduran Fortnite geliştirici firma, 7.30 güncellemesi sayesinde hem Android hem de iOS işletim sistemli telefon kullanıcıları için harici oyun kolu desteği sağladı.

Fortnite Mobile İçin Kullanılabilecek Oyun Kolları

Öncelikle Android kullanıcıları için desteklenen kol seçenekleri ile birlikte birçok farklı marka ve model oyun kolu kullanımı rahatlıkla tercih edilebiliyor. Bluetooth bağlantısını destekleyen şekilde herhangi bir oyun kolunun tercih edilmesi ile Fortnite oynama imkanı bulunuyor.

Ancak iOS kullanıcıları ise farklı bir durum ile karşı karşıya kalıyor. iPhone üzerinde Fortnite oynamak için MFi sertifikalı bir oyun kolu kullanmanız gerekiyor. Yani bu kapsamda Epic Games Steelseries Nimbus isimli oyun kolu özellikle iOS kullanıcısı ve iPhone sahipleri için öneriliyor.

Oyun geliştiricisi firma tarafından sağlanan 7.30 güncellemesi ile sadece oyun kolu desteği değil oyunda karşılaşılan bazı küçük sorunların giderilmesi için de fırsat doğdu. Örneğin, oyun içerisinde bazı yeni silahlar ve sınırlı zaman modu ile birlikte oyun deneyimini arttıracak bazı noktalar yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here