Farklılığın Yaratıcısı Meizu Zero Türkiye’de

0
161
views

Klasikleşmiş yapılarıyla ve çok fazla yapılmayan değişiklikleriyle bilinen akıllı telefon modellerinden sıkılanlar için ideal Meizu Zero yakında bir zamanda resmi olarak satışlara başlayacak.

Türkiye’de aktif hale gelen Meizu, Çin merkezli bir teknoloji şirketi olurken 2013 yılından beri faaliyetlerini devam ettirmektedir. İlk olarak MP3 ve MP4 ürünler ortaya koyarken akıllı telefon piyasasında adından söz ettirecek devrimlere imza atıyor.

Hem kurucu hem de CEO olarak görev alan Jack Wong tarafından üzerinde detaylıca durulan Meizu Zero, 2019 yılının ilk aylarında piyasada olacak. En önemli özelliği ise fiziksel butonlarının ve kulaklık girişinin bulunmaması. Ayrıca çok daha ileriye gidilerek şarj girişi bölümü de çıkarılmış. Hiçbir şekilde akıllı telefonun hiçbir bölümünde giriş bölümleri bulunmuyor. Şarj işlemlerinin tamamı kablosuz bir şekilde gerçekleştirilirken yalnızca dokunmatik yüzeylerle telefonun kullanılabilmesine olanak tanınıyor. Ses oluşumları da ekran üzerinden yapılmaktadır.

Her İşlem Dokunmatik Ekranda

Otoriteler tarafından devrim olarak nitelendirilen bu özelliklerin pratik olarak kullanılıp kullanılmayacağı ise çeşitli soruları da beraberinde getiriyor. Apple ya da Samsung ile rekabete girişecek olan firmanın benzersiz yenilikleri ortaya çıkarması da dikkatleri üzerine çekmesini sağladı. Ancak gerek şarj bölümünün olmaması ve kablosuz şarj olanaklarının değerlendirilmesi ne şekilde bir hizmet alımı sağlayacak. Kuşkulu olan kişilerinin sayıca fazla olduğu bilinirken yenilikler açısından ise firmanın takdir edildiği de gelen bilgiler arasında. Ön siparişlerin açılışı ise 30 Ocak 2019 ile başladı. İndiegogo üzerinden satışlar gerçekleştirilirken dağıtım tarihi ise sonraki günlerde belli olacak

Meizu Zero Genel Özellikleri.

Kendisini farklı kılan özelliklerin yanı sıra Meizu Zero genel olarak incelendiğinde 5,99 inç büyüklüğünde Amoled ekrana sahiptir. Herhangi bir çentik bölümü olmamakla birlikte tüm işlemler dokunmatik sistemle halledilmektedir. Ayrıca ekranda parmak izi sensörü de bulunuyor. Arka kısmında ise 12 megapiksel ve 20 megapiksel olmak üzere iki kamera yer alıyor. Snapdragon 845 işlemciden güç alımı söz konusu olurken gövde kısmı ise seramiktir. Fiziksel olarak da bir hayli farklı görünüme sahip akıllı telefonun nasıl bir etkiye sahip olacağı ise şimdiden merak ediliyor. Çünkü Sim Kartı yerine eSIM kullanımı da bir başka alanda yenilik sağlıyor.

Önceki İçerikAndroid Skype Güncellemesi Gerçekleşti
Sonraki İçerikNokia 1 Plus Hakkında İlk Bilgiler
Çanakkale'de yaşıyorum. Yerel haber sitem de var. Lise yıllarından bu zamana kadar sürekli yazıyorum. Bildiğim konular hakkında güncel yazılar yazıyorum. Ekonomi, teknoloji ve bilim hakkında makale yazıyorum.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here