Apple Music Kullanıcısı 50 Milyonu Aştı

0
85
views

En büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Spotify karşısında 50 milyonu aşkın ücretli abonesi ile Apple Music halen abone almaya devam ediyor.

Özellikle telefon satışları konusunda son yıllarda çok büyük bir gelir kaybı ve satış düşüşü yaşayan Apple firması, birçok yeni hizmet ile bu açıkları kapatmaya çalışıyor. Hem Türkiye hem de dünyanın birçok ülkesinde telefon satışlarında indirim gerçekleştirilirken, yeni modellerde sunulan ekstra özellikler ve alternatif ürünler ile ekonomik sıkıntıların çözünmesi amaçlanıyor. Bu adımlardan biri olan Apple Music, dünya genelinde çok yoğun bir şekilde Spotify tarzı kullanılan bir müzik uygulaması olmayı sürdürüyor.

Apple Music gibi önemli uygulamalar ile dünya gündeminde tekrar yer almayı başaran ve yaşadığı zararlara karşılık açıklarını kapatmaya çalışan Apple, bu uygulama sayesinde büyük bir başarı elde etti. Telefon satışlarında görünmediği kadar diğer hizmetlerde rekor kırmaya devam eden Apple firması, özellikle Apple Store, Apple Pay ve Bulut hizmetleri gibi kategorilerde yüksek rekorlara imza atıyor.

Yine rekor kıran uygulamalardan biri olan Apple Music yüksek bir gelir getirmesi ile birlikte 50 milyon ücretli abonelik barajını aşması sayesinde şirketin şimdiye kadarki en yüksek müzik gelirlerini elde etmesini sağladı. 2015 yılında başlatılan Apple müzik servisi çok hızlı bir sürede büyüme gösterdi. Şu an bu konuda dünya lideri olan Spotify ile çok yakın bir noktada bulunan Apple Music halen abonelik sayısını artırarak büyümesini sürdürüyor.

Apple Müzik Spotify’a Yaklaşıyor

Şu an dünyanın en çok kullanılan ücretli müzik abone servislerinden biri olan Spotify, yaklaşık 90 milyon abone sayısı ile müzik akış platformları konusunda lider olarak görülüyor. Spotify halen ücretli abonelik alımlarını sürdürürken, bir yandan Apple Music daha fazla abone alışını sürdürüyor. Spotify ile arasındaki farkı kapatmaya da devam ediyor.

Bilhassa son aylarda Spotify yerine Apple Music için abonelik yapılması konusunda daha yüksek rakamlar görülüyor. Bu sayede aradaki fark kapanırken, Apple için maddi noktada telefon veya cihaz satışları gibi ayrıntılara göre çok daha rahat ve hızlı bir gelir elde etme imkanı doğuyor.

Önceki İçerikiTunes Artık Eski iOS Sürümlerini Yüklemeye İzin Vermeyecek
Sonraki İçerik2020 Yılında Apple iPhone’larda 3D Kamera Kullanabilir
Boğaziçi Üniversitesi son sınıf öğrencisiyim. 2 senedir üniversitenin Edebiyat Kulübünde çeşitli makaleler ve başka çeşitli içerikler yazıyorum.Okulum gereği akademik makale yazımı hakkında bilgi sahibiyim.Günümün çoğunu yazarak geçiriyorum. Çeşitli sitelerde iki yıldır içerik yazarlığı yapmaktayım.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here