Android Skype Güncellemesi Gerçekleşti

0
130
views

2019 yılının ilk günlerinden beri beklenen güncelleme süreci nihayet tamamlandı. Android kullanıcıları artık yeni Skype kullanımına başlayabilir.

Günümüzde artık tüm işlemlerde tercih edilen akıllı telefonlarının önemli bir kısmı Android yapılı olurken Google, Skype güncellemeleriyle programın çok daha verimli kullanılmasını istiyor.

2011 yılında 8,5 milyar Dolar gibi oldukça yüksek bir bedele bünyesine kattığı Skype için çalışmalarına devam eden Microsoft, nihayet en iyi şekilde işlemlerin tamamlandığını açıkladı. Programın çok daha popüler hale getirilmesi için tüm özelliklerin yenilendiği vurgulandı. Ayrıca Android özelinde de sorunlar ortadan kalkarken devamlı olarak yeni özelliklerin eklenmesi ise programın çok daha fazla kullanılmasını beraberinde getirecek gibi duruyor.

OneDrive Dosya Gönderimi Geldi

2017 yılında başlanılan süreçle birlikte Google tarafından yapılan açıklamada iki hususa değinilmişti. Bir tanesi işlemlerde OneDrive dosya paylaşımlarının olabileceği, diğeri ise SMS desteği. Hali hazırda yapılan son açıklamalar ve gelen bilgiler doğrultusunda iki hususun sağlandığını söyleyebiliriz. Android hesapları için yapılan güncellemelerden sonra OneDrive dosya paylaşım imkanları yapılabilmektedir. Kullanıcılar OneDrive bünyesinde sakladıkları dosyayı çok daha kolay ve hızlı bir şekilde Skype üzerinden gönderim imkanına sahip. Paylaşımlarda herhangi bir risk bulunmazken hata durumlarının olmadığı da görülebiliyor. Özelliğin kullanımı için ise öncelikli olarak Skype hesabının Microsoft hesap bilgileriyle açılması isteniyor. Sonrasında ise seçili dosyaların bir ya da birden fazla kez gönderimi yapılabilir. Uzun çalışmalar neticesinde başarılı bir şekilde tamamlanan bu güncellemeyle Skype uygulamasının çok daha yoğun bir şekilde kullanılacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Doğrudan SMS Özelliği

Skype oturumuyla yapılan OneDrive dosya gönderimleri dışında doğrudan SMS tercihleri olması da yenilenen programın kullanımı etkileyecek cinstendir. SMS alımları için Skype hesabında “Arayan Kimliği” tanımı bulunması gerekmektedir. Bununla birlikte SMS alımları gerçekleşirken aynı zamanda özelleştirmelerle hesapların çok daha fazla bir şekilde kontrol edilmesi de mümkün. Bir hayli fazla ek seçenek imkanları da tanımlanmış durumda. Veri kullanımlarında ise WİFİ ya da mobil internet tercih hakları da sunuluyor. Güncelleme sonrasında Android kullanıcıları için gelen yeniliklerin öne çıkanları bunlar. Tüm platformların önemsendiği belirtilse de Skype kullanımı özelinde Android hesaplarının varlığı Microsoft için öne alınmış durumda.

Önceki İçerikMeizzu İlginç bir Telefon Üretti
Sonraki İçerikFarklılığın Yaratıcısı Meizu Zero Türkiye’de
Lisans ve yüksek lisansımı Uluslararası İlişkiler ana bilim dalında yaptım, okumak ve yazmak benim için bir yaşam şekli.Özellikle teknoloji, tarih, tiyatro, yabancı dizi üzerine içerik ya da makale yazmayı seviyorum ve bu konular dahil pek çok konuda düşünce üretebileceğimi düşünüyorum.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here