2020 Yılında Apple iPhone’larda 3D Kamera Kullanabilir

0
193
views

Artırılmış gerçeklik,Apple için önemli bir odak noktasıdır.
Apple, genel deneyimi geliştirmek için gelecekteki iPhone’larda bazı önemli değişimler ve eklemeler yapacak. En azından bugün Bloomberg’den çıkan haber bu . Rapor, Apple’ın lazerle çalışan, uçuş süresi (ToF) 3d kameraları kullanmayı düşündüğünı gösteriyor.

Üç boyutlu Kamera Gelecek

ToF, lazer bir kameradaki kamera ile nesne arasındaki mesafeyi belirler. Bu veriler daha sonra alanın daha etkileyici bir 3D model görüntüsünü oluşturmak için kullanılabilir. Eğer Apple bu teknolojiyi benimserse, iPhone’lar sanal eşyaların gerçek dünyaya yerleştirilmesine yardımcı olabilir.

Rapor, yeni kamera sisteminin gelecekteki iPhone’un 15 metreye kadar alan taramasına izin vereceğini söylüyor. Sony sistemi Apple’a tedarik ediyor olabilir.2020’nin başlarında planlanıyor bu yenilik. Bu rapor Apple’ın iPad Pro’da büyük değişimler yapmayı planlamadığını gösteriyor.

iPhone XS Max’de Üç Kamera Olacak

Hepsi bu kadar değil. Rapor,2019 senesinde, Apple arka üçlü kamera tasarımı kullanılacağı söyleniyor . Bu özel tasarım seçeneği, iPhone XS Max halefinde mevcut olacak. Ayrıca, iPhone XS ve iPhone XR’nin takibi de çift kamera kurulumuna sahip olacak.

2019 iPhone Modellerinde USB-C Konnektörü Kullanılabilir

Rapor ayrıca Apple’ın 2019 iPhone modellerini Lightning yerine USB-C portu ile test ettiğini gösteriyor.Bu değişimin 2019’da gerçekleşeceği hala bilinmemektedir. Apple, aynı zamanda Face ID’de meydana getirilen genel iyileştirmelerle beraber 2019 iPhone’lar için yükseltilmiş bir A serisi işlemci planlıyor.

Önceki İçerikApple Music Kullanıcısı 50 Milyonu Aştı
Sonraki İçerikAkıllı Telefonlar Canon İçin En Büyük Zarar
Boğaziçi Üniversitesi son sınıf öğrencisiyim. 2 senedir üniversitenin Edebiyat Kulübünde çeşitli makaleler ve başka çeşitli içerikler yazıyorum.Okulum gereği akademik makale yazımı hakkında bilgi sahibiyim.Günümün çoğunu yazarak geçiriyorum. Çeşitli sitelerde iki yıldır içerik yazarlığı yapmaktayım.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here