2018 Yılı Akıllı Telefon Satış Rakamları

0
122
views

2018 yılında hangi markanın ne kadar akıllı telefon sattığı ile ilgili rakamlar açıklandı.

2018 yılında ekonomik durumlar göz önünde bulundurulduğunda, toplam akıllı telefon satışında düşüşü yaşanırken, özellikle Apple ve Samsung firmaları akıllı telefon satışlarında çok daha düşüş gösteren şirketler arasında bulunuyor. 2018 yılı akıllı telefon pazarı için birçok yenilikler ile karşılaşılan bir yıl olmayı başarırken, birçok farklı model görülmeye başlandı. Kalın çerçevelere sahip akıllı telefonlar daha ince çerçevelere sahip olmaya başladı. Hatta tamamen çerçevesiz akıllı telefonlar bile piyasada görülmeye başlanırken, RAM ve depolama alanı kapasitelerinde de çok daha yüksek rakamlara ulaşılmaya başlandı.

Akıllı telefon pazarında bu gibi gelişim durumları göz önünde bulundurulduğunda, çok daha fazla cihaz satışını yapılması beklenirken, özellikle Apple ve Samsung satış noktasında 2018 yılında geriye düşüş gösterdi. Birçok farklı firma gerçekleştirdikleri yenilikler ve yeni modelleri ile 2018 yılında piyasada adından söz ettirmeyi başarırken, hangi markanın daha iyi oldu sadece kullanıcılar tarafından belirlenebiliyor.

Güney Kore teknoloji devlerinden bir olan Samsung 2018 yılı içinde akıllı telefon endüstrisi konusunda en fazla satış yapan marka olmayı başardı. Apple ise toplam akıllı telefon satışları göz önünde bulundurulduğunda, özellikle büyük bir düşüş yaşadı.

İşte 2018’de Markalara Göre Satış Rakamları

Yayınlanan analiz raporları incelendiğinde, 2018 yılında özellikle ilk sırayı Samsung ve ikinci sırayı Apple alırken, üçüncü sırada Huawei bir sonraki sırada ise Xiaomi ve ilerleyen sırada ise Oppo markasının ön plana çıktığı görülüyor.

2018 yılı itibariyle Samsung tarafından 293.7 milyon satış yapıldığı görünüyor. Ancak yine de bu satış rakamları 2017 yılına göre yaklaşık %7 gibi bir düşüş oluşturuyor.

Apple ise 2018 yılında 212.11 milyon satış gerçekleştirirken, bu rakam 2017 yılına göre yaklaşık %2 gibi bir düşüş ile ortaya çıkıyor.

Apple ve Samsung gibi dünya devleri telefon satışı noktasında düşüşler yaşarken, özellikle Huawei ve Xiaomi gibi ön plana çıkmaya başlayan markalar ise 2017 yılına göre %30 üstünde artış ile telefon satışlarında çok daha yüksek noktalara ulaşıyor.

Önceki İçerikiOS 13 Hakkında Merak Edilenler
Sonraki İçerikThe Walking Dead 9.Sezon Şubatta Başlıyor
Çanakkale'de yaşıyorum. Yerel haber sitem de var. Lise yıllarından bu zamana kadar sürekli yazıyorum. Bildiğim konular hakkında güncel yazılar yazıyorum. Ekonomi, teknoloji ve bilim hakkında makale yazıyorum.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here